Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Świat zwierząt przeniesiony na ścienne obrazy

Obrazy od wielu lat (a nawet wieków!) są jednymi z najpopularniejszych dekoracji wykorzystywanymi w domach oraz mieszkaniach. Współcześnie coraz częściej zamiast po klasyczne dzieła malarzy sięga się jednak po obrazy drukowane na płótnie. Praktycznie nie ma granic w zakresie tematyki, do jakiej może odwoływać się taki obraz. Zwierzęta (przedstawione na różne sposoby) to motyw uniwersalny, popularny z wielu powodów. Wzory tego typu mogą być zarówno niezwykle barwne oraz kolorowe, ale także stonowane i subtelne. W zależności od naszego gustu możemy wybrać obrazy wykorzystujące przyrodnicze fotografie lub ilustracje. Dzięki tak olbrzymiej różnorodności dostępnych opcji, bez trudu znajdziemy odpowiednią dekorację do każdego rodzaju wnętrza.

Na jakie połączenia szczególnie warto zwrócić uwagę? Dowiecie się tego z naszego poradnika!

Nowoczesne obrazy: zwierzęta geometryczne

obraz

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/zwierzeta/

Współcześnie bardzo modne są wnętrza urządzone minimalistycznie, bazujące na prostych kompozycjach kolorystycznych (na przykład eleganckim połączeniu czerni oraz bieli), a także wyrazistej, aczkolwiek surowej estetyce. Do tak zaplanowanych pomieszczeń idealnie pasują obrazy, na których zwierzęta przedstawiono za pomocą geometrycznych ilustracji. Rewelacyjnie komponują się one z nowoczesnym minimalizmem, równocześnie nadając wybranemu wnętrzu wyrazistego charakteru, nasuwającego skojarzenia ze światem dzikiej przyrody. Jeśli właśnie taki efekt chcemy uzyskać w naszym mieszkaniu, to szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na geometryczne obrazy przedstawiające głowy charakterystycznych drapieżników: niedźwiedzia, wilka, orła lub lisa. Warto także zauważyć, iż tego typu wzory bardzo dobrze łączą się z aranżacjami w stylu tribal. W takim wnętrzu warto jednak zdecydować się na obrazy w nieco cieplejszej kolorystyce. Podczas wybierania konkretnego zwierzęcia, którego wizerunek ma trafić na naszą ścienną ozdobę, zwróćmy uwagę na te gatunki, którym w różnych wierzeniach przypisuje się znaczenie duchowe. Przykładowo mogą więc być to sowy, jelenie, tygrysy lub słonie.

Subtelne obrazy – zwierzęta czarno-białe

obraz

https://myloview.pl/obrazy/

Proste, dwubarwne lub monochromatyczne dekoracje są doskonałymi ozdobami nie tylko do wnętrz nowoczesnych. Świetnie sprawdzają się również w niezwykle modnych aranżacjach współczesnych. Styl ten czerpie bowiem inspiracje ze świata przyrody na naprawdę wielu poziomach. Z tego powodu świetnie do jego założeń pasują obrazy przedstawiające zwierzęta. Poszukując odpowiednich wzorów do mieszkania urządzonego w skandynawskiej stylistyce musimy zwrócić uwagę na ich estetykę. Idealne dekoracje do takich wnętrz muszą być jasne, pogodne i utrzymane w łagodnych (najlepiej pastelowych) kolorach. W przypadku obrazów ze zwierzętami rewelacyjnie sprawdzają się więc proste rysunki w czarno-białej tonacji. Aby klimat wybranego pomieszczenia pozostał spójny, skoncentrujmy się na wizerunkach tych gatunków, które w powszechnej świadomości kojarzą się z krajami skandynawskimi: łosiami, niedźwiedziami, sarnami oraz innymi mieszkańcami północnych lasów.
Dla odmiany, nawiązujące stylem do odręcznych rysunków czarno-białe obrazy ze zwierzętami mogą nam posłużyć do subtelnego urozmaicenia estetyki wnętrz spokojnych i stonowanych. Tego typu wzory możemy z powodzeniem wykorzystać więc w gabinecie, kameralnej sypialni, a nawet większej kuchni. Ponieważ inspirowane szkicami obrazy są dość uniwersalne od strony stylistycznej, to w żadnym ze wspomnianych przypadków nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem ozdób do wyglądu pomieszczenia.

Wesołe i kolorowe obrazy zwierząt dla dzieci

obraz

Świat przyrody nierzadko bywa dla maluchów zagadką ale i inspiracją. Wizerunki mieszkańców lasu, zoo, afrykańskich sawann, amazońskich dżungli czy zwykłych domowych pieszczochów nie bez powodu są tak popularne na dekoracjach dedykowanych dzieciom. Ze względu na swoją różnorodność tego rodzaju obrazy będą dobrym wyborem niezależnie od wieku naszej pociechy. Pogodne, namalowane miękką kreską i pastelowymi kolorami zwierzęta, mogą być piękną, pogodną ozdobą w pokoju noworodka. Nieco starsze dzieci z pewnością docenią za to wizerunki zwierzęcych bohaterów z ulubionych baśni, bajek, filmów oraz seriali. Obrazy bazujące na przedstawiających zwierzęta przyrodniczych fotografiach wykonanych w terenie, posiadają także wymiar edukacyjny. Dekoracja z charakterystycznymi mieszkańcami sawanny, tropikalnej puszczy lub skutej lodem Antarktydy, może zachęcić nasze dziecko do zainteresowania się ekologią lub geografią. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny wzór obrazu, zdecydowanie warto skonsultować nasz wybór z samym lokatorem. Dziecko powinno móc wypowiedzieć się na temat tego, wizerunki jakich zwierząt znajdą się na ozdobie przeznaczonej do jego pokoju.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO