Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ukochana kreskówka dzieciaków wraca z nowym 14. sezonem! A w nim – niespodzianka: polska pilotka Krystyna!

Nowa bohaterka Krystyna Kaminski ma szanse podbić serca nie tylko polskich dzieci. Nieustraszona pilotka dociera wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. W swoim samolocie ratowniczym, wraz ze Strażakiem Samem i z innymi bohaterami kreskówki, przeżywa ciągle nowe emocjonujące przygody. Możecie je śledzić od soboty (10 grudnia) na kanale MiniMini+.

Pilotka Krystyna, nowa postać w serialu Strażak Sam, to ukłon w stronę polskich widzów. Rośnie już kolejne pokolenie fanów na całym świecie, także w Polsce kreskówka cieszy się niesłabnącą popularnością od lat. Pojawienie się Krystyny, która z poświęceniem zawsze spieszy na ratunek potrzebującym, to docenienie potencjału młodej polskiej widowni tej ponadczasowej bajki. Jak zwykle w każdym odcinku – będzie się działo!

Mamo, tato – oglądajcie z dzieckiem Strażaka Sama!

Jeśli w pośpiechu za codziennymi sprawami czujecie, że ucieka wam kontakt z dziećmi, spróbujcie znaleźć czas na wspólne aktywności. Mamy dla was propozycję: oglądajcie razem Strażaka Sama. To na pewno będzie dobra zabawa, mnóstwo radości i wzruszeń, ale także świetny punkt wyjścia do rodzinnych rozmów o emocjach, z którymi mierzą się dzieci. Po seansie warto porozmawiać o tym, co maluch czuł, gdy widział brygadę strażacką w akcji.

Warto więc zasiąść całą rodziną do oglądania nowych przygód Strażaka Sama, Krystyny i reszty mieszkańców Pontypandy. Ten czas spędzony wspólnie bardzo zbliża i procentuje na przyszłość!

Marta-Małecka_archiwum prywatne

A czy Twoje dziecko też chce zostać strażakiem…?

To marzenie dzieci na całym świecie. Warto w dzieciach rozwijać życzliwość, działania zespołowe, szczodrość. Bez względu na to, czy na koniec chwycą za wąż strażacki, czy nie, dzięki takim cechom jest bardziej prawdopodobne, że staną się bardziej odpowiedzialnymi i zaangażowanymi profesjonalistami.

Warto wspierać dziecięce marzenia, bo ich pomysły nie zawsze muszą być mrzonkami – czasem, tak jak u Marty Małeckiej, strażaczki, pasje z dzieciństwa mają szansę się spełnić w dorosłym życiu.

Marta, która od kilku lat jest strażaczką w Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Miłosnej, opowiada swoją historię: – Kiedy byłam dzieckiem, chciałam być policjantką, a zostałam marketingowcem w wielkim mieście – opowiada Marta. – Kiedy 4 lata temu przeczytałam książkę o znamiennym tytule „Strażacy” obudziły się we mnie dziecięce marzenia i tak trafiłam do straży. I to była wspaniała decyzja! Ratownictwo sprawia, że znajduję w swoim życiu równowagę – dodaje.

W serialu Strażak Sam dużą rolę odgrywają postacie kobiece. Marta Małecka również widzi wokół siebie dużo odważnych i mądrych kobiet. – W ratownictwie poznałam wiele wspaniałych kobiet, silnych ciałem i umysłem. Chęć niesienia pomocy innym mam po Mamie, która jest pielęgniarką. To ona wychowała mnie w duchu realizacji marzeń.

Zabawa w pomaganie

Strażak Sam i ekipa potrafią to najlepiej: kreskówka pomaga uczy dzieciaki życzliwości i szacunku, pokazuje prawdziwe problemy, które warto uświadamiać dzieciom, oczywiście w sposób odpowiedni do wieku i wrażliwości (kreskówka to umie!). Serial może pomóc dzieciom nauczyć się rozumieć i akceptować innych oraz zachęcić do pomagania. W realnym życiu Marta Małecka tak mówi o angażowaniu się w działania straży pożarnej: – Udział w akcjach otwiera oczy na to, co naprawdę ważne. Co liczy się w życiu, na czym warto się skupiać, a czym lepiej sobie nie zaprzątać głowy.

Dzięki śledzeniu przygód ekipy Strażaka Sama można łatwo wpajać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Po zakończeniu serialu warto porozmawiać z dzieckiem o historiach, które wydarzyły się w tym konkretnym odcinku, zapytać, co maluch zrozumiał z zachowania bohaterów i jak sam by się zachował w takiej sytuacji.

Wspólne oglądanie serialu z dziećmi może być także punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak można pomagać. Warto na początek posłuchać swojego dziecka, które po obejrzeniu przygód brygady z Pontypandy będzie miało mnóstwo przykładów i pomysłów do natychmiastowego zrealizowania. To może być wizyta u starszej pani sąsiadki, zrobienie jej zakupów, opieka nad zwierzętami czy pomoc koledze z przedszkola, a w przyszłości nawet udział w akcjach charytatywnych. Spiszcie te pomysły na kartce, bo mogą się one stać waszym rodzinnym planem pt. Pomagam, bo lubię. Z ekipą Strażaka Sama i Krystyny to łatwe!

Gotowi na nowe przygody Strażaka Sama, Krystyny i ich przyjaciół? 26 zupełnie nowych odcinków zapewni Wam wiele zabawy, emocji i śmiechu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock