Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Zdrowe zęby dziecka w wieku szkolnym – nawyki, które pomogą zadbać o piękny uśmiech

Wypracowanie z dzieckiem odpowiednich nawyków związanych z higieną jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Czynności, które są przez dorosłych uznawane za niezbędne i oczywiste – takie jak mycie rąk czy szczotkowanie zębów, pociechom mogą wydawać się nudne i niechętnie je wykonują. Warto jednak zwracać uwagę na prawidłową higienę jamy ustnej od najmłodszych lat, gdyż w ten sposób kształtują się przyzwyczajenia, które będą praktykowane przez nasze dzieci w dorosłym życiu. Dlatego jeśli chcemy, aby mogły się one cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem od najmłodszych lat, warto zadbać o wypracowanie odpowiednich nawyków.

W poniższych punktach przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą nauczyć zarówno najmłodszych, jak i nastolatków odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej oraz zadbać o ich piękny i zdrowy uśmiech!

Po pierwsze: pierwsza wizyta u stomatologa

Wizyta u dentysty czasem przeraża nawet dorosłych, a ten strach może przekształcić się w dentofobię. Taki lęk ma często związek z nieprzyjemnymi doświadczeniami z przeszłości. Dlatego zapoznając dziecko z lekarzem dentystą, warto wybrać specjalistę, który cieszy się dobrą opinią wśród rodziców i pomoże przełamać strach. Można także skorzystać z pierwszej wizyty adaptacyjnej u pedodonty, czyli stomatologa dziecięcego. Ma on doświadczenie we współpracy z małymi dziećmi i sprawi, że pierwsza wizyta będzie zabawą, a także podpowie, w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę zębów od najmłodszych lat. Jak już znajdziemy takiego dentystę, to należy odwiedzać go dwa razy w roku w celu wykonania przeglądu stomatologicznego. Nie zapominajmy, że zęby mleczne też się leczy, a nieleczona próchnica wpływa negatywnie na zdrowie stałych zębów.

Po drugie: szczotkowanie

Dzieci muszą się nauczyć i zapamiętać, że zęby myjemy przynajmniej 2 razy dziennie przez co najmniej 2 minuty. Jak je do tego zachęcić? Odpowiedź jest prosta, trzeba wyposażyć dzieci w atrakcyjne akcesoria, takie jak na przykład szczoteczka i pasta Elgydium Kids z wizerunkami bohaterów z „Epoki lodowcowej”. Z takimi towarzyszami mycie zębów stanie się zabawą z ulubionymi postaciami z bajki, a nie tylko koniecznym obowiązkiem. Pasta z tej serii dostępna jest w dwóch smakach: Tutti Frutti oraz truskawkowym. Produkt ten chroni i wzmacnia stałe zęby dzieci w wieku 7-12 lat, dzięki zawartości fluoru dostosowanej do potrzeb tej grupy wiekowej. Pasta ma postać żelu i wspomaga remineralizację szkliwa, by skutecznie chronić zęby przed próchnicą.

Po trzecie: płukanie

Płukanie jamy ustnej to kolejny istotny punkt codziennej pielęgnacji. Ta czynność pomaga pozbyć się resztek z miejsc, do których ciężko jest dotrzeć szczoteczką czy nicią, co może sprawiać mniejszym dzieciom trudności w prawidłowym stosowaniu. Płyn do płukania jamy ustnej ELGYDIUM JUNIOR chroni zęby u dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat przed próchnicą. Produkt zawiera składniki sprzyjające remineralizacji, wzmocnieniu oraz ochronie zębów. Ponadto ma przyjemny dla najmłodszych malinowo-truskawkowy smak.

Zastosowanie tych trzech podstawowych kroków pomoże oswoić dzieci z codziennymi nawykami pielęgnacji jamy ustnej, które będą towarzyszyć im przez całe życie.

Płyn Elgydium ICE ok. 16 zł
Pasta Elgydium ICE ok. 12 zł
Szczoteczka ok. 11,5 zł

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO