Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Akcja „List od Mikołaja” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przyniesie radość bliskim i pomoże dzieciom krzywdzonym

Czy wiesz, że wysyłając świąteczny list do swoich bliskich w imieniu Mikołaja możesz nie tylko sprawić im ogromną radość, ale też realnie pomóc tym dzieciom, które zarówno w święta, jak i na co dzień nie doświadczają ciepła rodzinnej atmosfery? Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od 28 lat dąży do tego, aby wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo, już po raz kolejny rusza z charytatywną akcją „List od Mikołaja”. Każdy może wziąć w niej udział, zamawiając list przez stronę www.swiatecznylist.pl

Mówi się, że są trzy etapy w życiu człowieka: Wierzysz w Mikołaja – Nie wierzysz w Mikołaja – Jesteś Mikołajem. Każdy z tych etapów jest niezwykle istotny i wartościowy, zarówno dla dziecka, jak i osób dorosłych. Wiara w Mikołaja pozwala dzieciom określić i nazwać marzenia oraz ułożyć je w hierarchii ważności. Wiara w Mikołaja i inne fikcyjne postaci to również ważny element rozwoju dziecka, tak samo jak stopniowe dochodzenie do prawdy w oparciu o rodzące się wątpliwości i istniejące dowody. Z kolei dla rodziców i bliskich dzieciom dorosłych, okres świąt to doskonała okazja do rozmowy o dziecięcych pragnieniach i tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To również magiczny czas, który nastraja pozytywnie, i w którym pojawia się potrzeba dzielenia się z innymi tym, co w nas najlepsze.

Okazją do czynienia dobra w nadchodzącym okresie może być udział w charytatywnej akcji „List od Mikołaja” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Wystarczy zamówić spersonalizowany list dla bliskiej osoby na stronie www.swiatecznylist.pl, wypełniając krótki formularz i wpłacając darowiznę 18 zł lub więcej na rzecz fundacji. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na pomoc dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania.

Akcja „List od Mikołaja”, którą Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje już po raz szósty, jest dla nas szczególnie ważna. Z jednej strony, dzięki niej zbieramy środki finansowe, które później przeznaczamy na kompleksową pomoc podopiecznym fundacji. Z drugiej, za pośrednictwem wysyłanych w ramach akcji listów, które trafiają do rąk dzieci, możemy im przekazać odrobinę magii i pozytywny, budujący poczucie własnej wartości komunikat. Brzmi on: oto list, napisany specjalnie dla Ciebie, co oznacza, że myślę o Tobie i jesteś dla mnie ważny, jesteś kimś wyjątkowym! Tylko w ubiegłym roku wysłaliśmy 4683 takie listy – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Jak wygląda świąteczny list od Mikołaja?

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę proponuje kilka opcji personalizacji listów, w których możemy wybrać imię, wiek, płeć, zainteresowania czy wymarzony zawód adresata. To sprawia, że listy mają bardzo indywidualny charakter. W treści nie brakuje ciepłych, pełnych troski zwrotów, dzięki którym osoba czytająca list poczuje się ważna i wartościowa. Co ważne, list można zamówić nie tylko dla dziecka, ale też dla rodzeństwa, jak i osoby dorosłej, bo Mikołaj pisze do wszystkich.
Na stronie www.swiatecznylist.pl do spersonalizowanej treści możemy dobrać jedną z czterech pięknych, gwiazdkowych grafik. Trzy z nich przygotowali młodzi, niezwykle zdolni ilustratorzy, na co dzień tworzący rysunki do dziecięcej literatury i współpracujący z Wydawnictwem Dwie Siostry, które jest Partnerem akcji. Są to: Zosia Frankowska („Great! Wielka Brytania dla dociekliwych”, „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków”), Michalina Rolnik („Zakątki, czyli kto tu mieszka?”) i Maria Dek („Kiedy będę duża”, „Kto odwiedzi muchomorka?”). Czwartą grafikę przygotowała wspaniała artystka, tatuatorka Hanna Najgebauer, tworząca pod pseudonimem Hanna Manna.

Każdy list, zapakowany w świąteczną kopertę, dostarczany jest pod wskazany adres tradycyjną pocztą. W tym roku Święty będzie wysyłał listy w dwóch terminach: na Mikołajki, 6 grudnia – listy zamówione do 28 listopada; na Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia – listy zamówione między 29 listopada a 16 grudnia.
Zamawiając list pomagasz dzieciom!

Od początku trwania akcji, tj. od 2014 roku, do dzieci w całej Polsce trafiło blisko 14 tys. listów od Mikołaja. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zebrała w ten sposób ponad 280 000 złotych. Każde: 18 zł pozwala na odebranie 3 połączeń w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111; 33 zł pomaga na rozpoczęcie diagnozy psychologicznej jednego dziecka i zaplanowanie dla niego dalszej, profesjonalnej pomocy.
Dochód z ubiegłorocznych akcji znacząco wsparł ważny projekt Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – stworzenie sieci specjalistycznych Centrów Pomocy Dzieciom, w których dzieci doświadczające przemocy i wykorzystywania otrzymują kompleksową pomoc: psychologiczną, medyczną i prawną, pod jednym dachem. Dziś w całej Polsce funkcjonuje 5 takich placówek.

Działania promocyjne w social mediach

Tegoroczna edycja akcji „List od Mikołaja” jest wyjątkowa, gdyż za pomocą social mediów możemy poznać jej kulisy. Utrwalone na zdjęciach i filmikach przygotowania, publikowane będą w okresie przedświątecznym na Facebook’u i Instagramie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Na zdjęciach widzimy Mikołaja, pięć Elfów i Śnieżynkę, którzy skrzętnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowują do wysyłki świąteczne listy. W te role wcielił się zespół pracujący w fundacji, stojący za organizacją i komunikacją akcji. Zachęcając wszystkich dorosłych, by podarowali bliskim list od Mikołaja, chce sprawić, aby jak największa liczba dzieci odzyskała wiarę w dobro dorosłych i świata. Oni doskonale wiedzą, że środki pozyskane w ramach akcji mogą realnie pomóc dzieciom, które doznały krzywdy i potrzebują na nowo uwierzyć, że w życiu może spotkać je coś dobrego.
Zapraszamy do włączenia się do akcji, dzięki której możesz sprawić, że gwiazdkowy prezent przekształci się w coś bardzo wyjątkowego – pomoc dzieciom krzywdzonym.

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.swiatecznylist.pl.

Jak sprawić dziecku niezwykły prezent na Święta i jednocześnie pomóc innym dzieciom? To prostsze, niż myślisz:

★ Wejdź na: www.swiatecznylist.pl
★ Wybierz jedną z kilku świątecznych grafik.
★ Wybierz treść listu i dodaj kilka osobistych szczegółów dotyczących Twojego dziecka.
★ Wpłać darowiznę.
Podstawowa kwota darowizny – 18 złotych – pozwoli fundacji na odebranie 3 połączenia z dziećmi w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
33 złote pomoże rozpocząć diagnozę psychologiczną dziecka i zaplanować dalszą pomoc. Możesz też wpłacić dowolną wyższą kwotę i pomóc jeszcze bardziej.
★ Czekaj na List od Mikołaja.
Pamiętaj, że wysyłając list, nie tylko sprawisz radość swojemu dziecku, ale pomożesz też przywrócić uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Wszystkie darowizny zostaną wykorzystane na prowadzenie działań pomocowych dla dzieci krzywdzonych w placówkach fundacji.

Więcej informacji dostępnych na stronie: www.swiatecznylist.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock