Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

#akcjaRUCKSACK: zbiórka na wyprawki szkolne dla ukraińskich dzieci

Na Pomagam.pl ruszyła zbiórka na skompletowanie szkolnych wyprawek. Trafią do dzieci w wieku od 3 do 17 lat, które przyjechały do Polski z Ukrainy oraz zatrzymały się na Mazowszu. Wstępny cel to 30 tysięcy złotych. W wyprawce znajdzie się plecak, zeszyty, piórnik, kredki, ołówki, długopisy, zakreślacze, bloki, a także napoje i przekąski.

Do tej pory dzięki akcji przygotowano 37 wyprawek. Tymczasem lista oczekujących jest bardzo długa – na plecaki z artykułami szkolnymi czeka 240 dzieci.

– Do naszego kraju przybyło wiele dzieci, których poczucie bezpieczeństwa i dzieciństwo zostało przerwane przez konflikt, którego nie rozumieją – mówią organizatorzy zbiórki. – Mając świadomość jak trudny to dla nich czas, chcemy dać im trochę wsparcia w budowaniu nowej rzeczywistości – uzbroić we własne wyprawki do szkoły, napawające je radością i nadzieją, z którymi łatwiej będzie im podjąć to wyzwanie – dodają.

Początkowo #akcjaRUCKSACK polegała na spontanicznej pomocy ukraińskim uchodźcom. W ciągu kolejnych dni oraz wraz z dramatycznym rozwojem wydarzeń w Ukrainie akcja rozrosła się do poważnej inicjatywy. W ciągu jednego zbiórka zebrała 10 tysięcy złotych, czyli jedną trzecią zaplanowanej kwoty. Jeśli darczyńcom uda się zebrać jeszcze więcej środków, akcja przygotuje wyprawki dla większej ilości dzieci.

Na portalu Pomagam.pl można stworzyć zbiórkę na wskazany cel jako osoba prywatna lub firma. Wystarczy wejść na stronę: https://pomagam.pl/blog/pomozukraincom.

Na stronie https://pomagam.pl/firmydlaukrainy każda organizacja może założyć zbiórkę internetową na pomoc naszym sąsiadom i szybko zacząć zbierać środki w zweryfikowanym miejscu, na wspólny cel. Do akcji włączyły się przedsiębiorstwa z różnych branż: firmowe zbiórki prowadzą już Just Join IT, Flixbus, trenerzy fitness Sylwia i Akop Szostak oraz warszawski hotel Marriott.

Do tej pory na zbiórce https://pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już ponad 10 milionów złotych. Wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc humanitarną, serwis nie pobiera prowizji.

Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl – 100% wpłaconej kwoty trafia na pomoc humanitarną.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/akcjarucksack

Rucksack1

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO