Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki zachęcają do udziału w XIX akcji charytatywnej „Choinki Jedynki”

– Musimy być teraz razem. W tych trudnych i smutnych czasach „Choinki Jedynki” są po to, żebyśmy robili coś radosnego, coś potrzebnego – mówi Anna Dymna. Środki zebrane z licytacji świątecznych obrazków oraz przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia, wybitnych artystów, sportowców i naukowców, przekazane zostaną Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. Honorowy patronat nad akcją ponownie objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Tradycyjnie, jak co roku, Program 1 Polskiego Radia ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Zasady zabawy są proste i aby wziąć w niej udział, zdjęcia prac – wykonanych w dowolnej technice – należy przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza dostępnego pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl. Termin nadsyłania świątecznych obrazków XIX Akcji Charytatywnej „Choinki Jedynki” upływa 18 listopada br. Oceniać je będą artyści-malarze, jurorzy konkursu: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Następnie od 20 do 29 listopada jury zrecenzuje 20 zwycięskich i 40 wyróżnionych dzieł młodych artystów w audycjach: „Cztery pory roku” (godz. 9.05-12.00), „Ekspres Jedynki” (15.05-17.30) oraz w weekendowych pasmach Jedynki Polskiego Radia. Dodatkowo spośród 60 prac zakwalifikowanych do finału Dyrekcja Programu 1 przyzna nagrodę specjalną. Wszystkie otrzymają też upominki rzeczowe. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu dostępnego na stronie wydarzenia. – Teraz jest szczególny czas. Musimy żyć tak, żeby nikt obok nie był sam, żeby się nie martwił, że sobie nie poradzi. W każdej z tych prac będzie zamknięty nasz uśmiech, nasze dobre serce i nasze dobre myśli – podkreśla Anna Dymna.

Ponadto przypomnijmy, że ze względu na wprowadzone regulacje i w trosce o najwyższe bezpieczeństwo, zmianie ulegnie formuła tegorocznej odsłony akcji. Zamiast popularnego malowania bożonarodzeniowych obrazków w gmachu głównym Polskiego Radia, zaproszeni do udziału w wydarzeniu goście, Przyjaciele Programu 1 Polskiego Radia: wybitni artyści, sportowcy oraz przedstawiciele świata nauki, przekażą swoje podarunki. Następnie przedmioty razem z 20 zwycięskimi pracami konkursowymi i 12 obrazkami przekazanymi przez podopiecznych obu fundacji trafią „pod młotek”. – Ta akcja pozwoli osobom cierpiącym, pełnym lęku, pełnym smutku, samotnym – które też wezmą w niej udział – być razem z Wami. Pomoże im się uśmiechnąć i znaleźć siłę do zdrowienia – dodaje prof. Andrzej Cechnicki, lekarz psychiatra, jeden z pierwszych w Polsce orędowników opieki środowiskowej w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock