Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

III Bieg Świadomości o Zespole Pradera

1 czerwca organizujemy w Rzeszowie III Bieg Świadomości o PWS (Prader-Willi Syndrome).

Zespół Pradera-Williego to choroba uwarunkowana genetycznie i nieuleczalna,  na razie nie ma sposobu naprawienia uszkodzonego DNA. W Polsce co roku z PWS rodzi się kilkanaścioro dzieci.

Jest to choroba „Wiecznego Głodu”.

Kluczem do sukcesu jest nie dopuścić do powstania otyłości i jej powikłań. Chory NIGDY sam nie zapanuje nad własnym głodem, ponieważ do jego mózgu nie dochodzi informacja, że jest najedzony. Będzie dążył do zdobycia jedzenia za wszelką cenę, bez zahamowań.

W chwili obecnej zaistniała konieczność stworzenia domu opieki dla dorosłych osób z PWS. W Polsce nie ma instytucji, która zapewniłaby im odpowiednią opiekę połączoną z kontrolą odżywiania.

W większości przypadków chorzy z Zespołem Pradera-Williego to osoby pogodne, szukające kontaktu z innymi ludźmi, potrafiące cieszyć się z małych rzeczy. To, że nie mogą funkcjonować samodzielnie, nie mogą pracować, nie oznacza, że nie mogą być szczęśliwi. Pomóżmy im żyć wśród nas.

Wybiegajmy dla niech lepszą przyszłość. Dołącz do nas 1 czerwca, III Bieg Świadomości o PWS. Zapraszamy już od godz. 12.00 do Millenium Hall na „Dzień Dziecka – czyli Weekend Pełen Atrakcji”. Startujemy o godz. 15.00 ze Skweru Millenium Hall. Na mecie na Rzeszowskim Rynku przygotowane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Odbędzie się aukcja charytatywna w której do wygrania będą cenne przedmioty oraz vouchery. Na Scenie Rynku Rzeszowskiego występy artystyczne dzieci z ZSO nr 4 w Rzeszowie oraz Zespołu Tanecznego KOLORET. A wieczorem wystąpią uczniowie ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej VIRTUOSO, Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa a Gwiazdą wieczoru będzie zespół DOC.

Nie każdy może wyzdrowieć ale może mieć lepsze życie.

Znajdziesz nas na: http://biegwiecznieglodni.potrafiepomoc.org.pl/biegne-w-rzeszowie/

oraz na facebooku: III Bieg Świadomości o PWS Wiecznie Głodni – Rzeszów

https://www.facebook.com/events/583583728795001/permalink/594393031047404/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock