Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

PRO-FAMILIA z firmą Carebits zapewni ciężarnym pacjentkom dostęp do zdalnego KTG

Dzięki innowacyjnemu systemowi Carebits, kobiety w ciąży będą mogły wykonać badanie KTG w domowym zaciszu, bez konieczności wizyty w szpitalu czy poradni. W ramach programu pilotażowego, który potrwa dwa miesiące, Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA i firma Carebits udostępni ciężarnym pacjentkom bezpłatnie 50 przenośnych aparatów KTG.

Innowacyjny system Carebits umożliwia wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, zapewniając kliniczną jakość badania, czyli taką, jaką uzyskuje się w szpitalu lub gabinecie. Do obsługi urządzenia wystarczy aplikacja, którą można pobrać bezpłatnie na telefon. Badanie trwa co najmniej 30 minut i jest bezpieczne dla rozwijającego się dziecka.

  • Wynik zostaje natychmiastowo zinterpretowany przez system komputerowy oraz w ciągu kilku minut autoryzowany przez położne z naszego Centrum Monitoringu Położniczego Carebits, które pracują całą dobę – 7 dni w tygodniu. W ciągu kilku minut wynik trafia do mamy – za pośrednictwem aplikacji, poprzez sms lub mail. W momencie, gdy dzieje się coś niepokojącego, personel medyczny od razu kontaktuje się z pacjentką i zaleca np. ponowne badania lub natychmiastowe udanie się do szpitala – wyjaśnia krok po kroku Eugeniusz Formaniuk, prezes zarządu spółki Med System, która jest autorem systemu Carebits.
  • Cieszymy się, że podejmujemy współpracę ze szpitalem PRO-FAMILIA, który należy do najnowocześniejszych porodówek w kraju. Jesteśmy przekonani, że nasz system wpłynie na jeszcze większe bezpieczeństwo ciężarnych mam, szczególnie teraz, gdy pandemia nie odpuszcza – dodaje.

Z takiego aparatu będą mogły bezpłatnie skorzystać ciężarne pacjentki, które są pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA. Pilotaż, który właśnie wystartował, zakłada, że zdalnym wsparciem diagnostycznym zostanie objętych aż 100 kobiet w zaawansowanej ciąży.

  • Telemedycyna to przyszłość ochrony zdrowia. Doskonale pokazuje nam to trwająca pandemia, która wymaga wdrażania rozwiązań, które stają się realnym wsparciem nie tylko dla pacjentów, ale także całego systemu. Dlatego myśląc o bezpieczeństwie ciężarnych pacjentek zdecydowaliśmy się w ramach dwumiesięcznego pilotażu na wdrożenie zdalnego KTG we współpracy z firmą Carebits. Jeżeli okaże się, że takie rozwiązanie spełni oczekiwanie naszych pacjentek, z pewnością wprowadzimy je na stałe. System jest wyrobem medycznym, ma liczne certyfikaty, a jego skuteczność potwierdzona została przez autorytety medyczne, co ma dla nas duże znaczenie– zapowiada Radosław Skiba dyrektor szpitala.

Jak można zakwalifikować się do pilotażu?

W ramach pilotażu szpital udostępni bezpłatnie na określony czas zdalne KTG 100 pacjentkom. Z projektu mogą skorzystać kobiety, które spełniają następujące warunki:
– ciąża pojedyncza
– ciąża powyżej 38 tygodnia
– kobieta jest pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej PRO-FAMILIA co najmniej od 16 tygodni.

Aby zgłosić się do udziału w pilotażu wystarczy wysłać mail na adres: zdalnektg@pro-familia.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków włączenia do pilotażu.

Samo badanie zdalnym KTG nie zastępuje wizyty lekarskiej i badania w placówce medyczne.

www.pro-familia.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock