Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Programy edukacyjne dla najmłodszych, które kształtują ich przyszłość

Akademia Bezpiecznego Puchatka i Kubusiowi Przyjaciele Natury to programy edukacyjne skierowane do najmłodszych, które od lat cieszą się zaufaniem wśród rodziców i nauczycieli. Dzięki projektom przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych wkraczają w świat z bazą wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i ekologii, kształtując tym samym obraz swojej przyszłości. Do tej pory w zajęciach edukacyjnych wzięło udział już ponad 10 milionów dzieci z całej Polski! Jakie efekty przyniosły prowadzone działania?

Akademia Bezpiecznego Puchatka oraz Kubusiowi Przyjaciele Natury to jedne z największych kampanii społecznych, które od lat angażują przedszkola i szkoły podstawowe w całej Polsce. W programach co roku setki tysięcy dzieci zdobywają praktyczną wiedzę na miarę potrzeb dzisiejszych czasów – w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. Dzięki nabytym podczas zajęć edukacyjnych umiejętnościom najmłodsi mają realny wpływ na przyszłość – zarówno swoją, kolejnych pokoleń, jak i planety, na której żyjemy.

Największy program edukacyjny w Polsce poświęcony bezpieczeństwu najmłodszych

Akademia Bezpiecznego Puchatka to program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem najmłodszych w pięciu obszarach: na drodze, w domu, w szkole, podczas korzystania z internetu oraz w relacjach z rówieśnikami. Każda edycja programu jest wspierana przez ekspertów oraz uznane instytucje z obszaru bezpieczeństwa publicznego i edukacji. Projekt został objęty patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji oraz większości Kuratoriów Oświaty. Od 13 lat jest organizowany przez markę Puchatek, a dzięki zaufaniu oraz pozytywnej opinii rodziców i nauczycieli każdego roku uczestniczy w nim ponad 200 tysięcy dzieci i niemal 13 tysięcy nauczycieli z prawie 10 tysięcy szkół podstawowych.

Podstawowe zasady dbania o przyrodę poznało już niemal 8 milionów dzieci

Kubusiowi Przyjaciele Natury to z kolei program edukacyjny skierowany do przedszkoli, a od 2019 roku również do klas I-III szkół podstawowych. Poświęcony jest tematyce ekologicznej, a jego organizatorem od 14 lat jest marka Kubuś. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 8 milionów dzieci z całej Polski. Tylko w obecnej XIV edycji udział bierze 1,2 miliona uczniów pod opieką 63 tysięcy nauczycieli. Dzięki programowi dzieci oraz ich opiekunowie uzyskują dostęp do merytorycznych materiałów, w tym bajek, piosenek czy audiobooków, które pomagają najmłodszym zdobywać wiedzę na temat podstawowych zasad ochrony środowiska, szacunku do roślin i zwierząt, recyklingu, właściwego odżywiania, a także gospodarowania pieniędzmi oraz aktywnego spędzania czasu w zgodzie z naturą.

Kubusiowi-Przyjaciele-Natury_infografika

Cel: skuteczna edukacja

Dzięki takim projektom nauczyciele i dzieci otrzymują dostęp do bezpłatnych materiałów, które pomagają zdobywać im praktyczną wiedzę na temat bezpieczeństwa czy ekologii. Co roku w programach Akademia Bezpiecznego Puchatka oraz Kubusiowi Przyjaciele Natury bierze udział co druga szkoła podstawowa w Polsce.

Narratorami, którzy przekazują wiedzę dzieciom, są dwa znane misie – imiennicy znanych marek: Puchatek i Kubuś. Grupa Maspex – do której należą obie marki – od lat wspiera edukację najmłodszych w wielu obszarach. Dzięki prowadzonym działaniom uczestnicy programów w tak ważnym momencie, jakim jest początek edukacji, otrzymują potrzebną wiedzę w przystępnej formie. Celem tych działań jest zadbanie o to, aby dzieci dowiedziały się jak najwięcej, dlatego w ramach projektów edukacyjnych organizatorzy współpracują z ekspertami przygotowującymi materiały i pomoce dydaktyczne.

Poza edukacją w obszarze bezpieczeństwa i ekologii Grupa Maspex zachęca najmłodszych również m.in. do aktywności fizycznej i zdobywania osiągnięć sportowych poprzez organizowany we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wśród działań edukacyjnych firmy jest także program edukacyjny „Akademia Lubella”, który ma na celu budowanie świadomości uczniów klas VI-VIII na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie im, jak ważną rolę odgrywają poszczególne składniki w odżywianiu. Lata prowadzonych działań owocują wieloma sukcesami na polu rozwijania świadomości i wiedzy najmłodszych pokoleń. Warto jednak pamiętać, że edukacja jest procesem długofalowym – aby przynosiła systematyczne efekty, wciąż musi być kontynuowana, dlatego Grupa Maspex realizuje swoje projekty corocznie. Dzięki kolejnym edycjom następne pokolenia młodych ludzi dorastają z większą wrażliwością na kwestie istotne dla całego społeczeństwa.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock