Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Startuje Owadzie Lato! Poznawaj i licz owady przez cały czerwiec

Pszczółka Maja, ambasadorka owadów, zaprasza wszystkich, a w szczególności dzieci, do wspólnej obserwacji i liczenia jej dziko żyjących przyjaciół. Weźcie udział w Owadzim Lecie i poznajcie bliżej te małe stworzenia, które żyją dookoła nas.

Dowiedz się, czym jest Owadzie Lato

Owadzie Lato to akcja organizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – OTOP wspólnie z Pszczółką Mają. Polega na obserwowaniu i liczeniu owadów, a jej celem jest edukowanie dzieci o tym, jak ważne są owady i pokazywanie im w jaki sposób możemy je chronić. Pszczółka Maja razem z przyrodniczymi specjalistami z OTOP będą zachęcać wszystkich, zarówno rodziny, jak i nauczycieli z grupami przedszkolnymi i szkolnymi, do pokazywania dzieciom życia małych przyjaciół Mai.

Jak zostać małym badaczem?

To bardzo proste. Zorganizujcie wycieczkę w dowolny dzień w czerwcu. Obserwujcie, liczcie i rozpoznawajcie napotkane owady. Najlepsze warunki do liczenia owadów to słoneczne i bezwietrzne dni. Na stronie www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl/owadzie-lato/ przeczytacie, jak dołączyć do akcji i przesłać nam wyniki Waszych obserwacji. Znajdziecie tam też listę ze zdjęciami owadów, które możecie spotkać podczas wycieczek. A może dokonacie jakiegoś ciekawego odkrycia?

Kogo zachęcamy do udziału w akcji?

Pszczółka Maja, do wzięcia udziału w Owadzim Lecie zachęca szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To czas, kiedy dzieci są najbardziej ciekawe świata. Poprzez Owadzie Lato, Pszczółka Maja chce podpowiedzieć rodzicom i nauczycielom, jak w prosty i zabawny sposób przybliżyć dzieciom świat przyrody i pokazać jak ważne są owady.

Co na Was czeka?

Mrówki, motyle czy chrabąszcze – to tylko nieliczni dziko żyjący przyjaciele Pszczółki Mai, których możecie poznać podczas Waszych wycieczek. Owadzie Lato to idealna okazja, by wcielić się w rolę badacza, poznać przyrodnicze ciekawostki i świetnie się przy tym bawić.

– Chcemy, by jak najwięcej osób poznało te fascynujące stworzenia, zaczęło podziwiać ich różnorodność i dostrzegło jak dużą rolę pełnią one w naszym świecie. Może przy okazji ktoś odkryje obecność rzadkiego gatunku, pomoże naukowcom w zbieraniu danych czy śledzeniu zmian w liczebności gatunków. Każdy z nas może dołożyć tutaj coś od siebie – mówi Hanna Rachwald, Koordynator programów edukacyjnych z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Obserwujcie owady z Pszczółką Mają

12 lipca w Krakowie na Zakrzówku pojawi się Pszczółka Maja! Jeśli chcecie szukać owadów razem z nią i w towarzystwie innych odkrywców, możecie wziąć udział w tym rodzinnym evencie. Przyrodnicza edukatorka z OTOP opowie dzieciom, jak żyją owady i jak możemy im pomagać. Na evencie będzie obecna także edukatorka mówiąca po ukraińsku, dlatego zachęcamy również dzieci z Ukrainy do wzięcia udziału w wydarzeniu i do pomagania dzikim przyjaciołom Mai. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a więcej informacji na jego temat znajduje się na stronie: https://otop.org.pl.  

Czekamy na relacje z Waszych obserwacji

Im więcej osób przyłączy się do Mai, tym lepiej! Pamiętajcie, że obserwować owady możecie nawet w ogródku, czy na balkonie. Z ciekawością czekamy na wyniki Waszych obserwacji. A dla chętnych OTOP przygotował konkursy, o których przeczytacie na ich stronie. Do wygrania są super nagrody. Przekonajcie się sami!

07c2eb4bcd9232dd9a97cc21794df739

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock