Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Konkurs „Alpaka oczami dziecka” rozstrzygnięty

Alpaka to jedno z najprzyjemniejszych zwierząt na świecie. Często mówi się o nich, że są żywymi maskotkami, gdyż ich przyjacielskie usposobienie zawsze wpływa kojąco – zarówno na dzieci, jak i dorosłych. Właśnie dlatego działający w Warszawie Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży KOPARKA postanowił zorganizować konkurs „Alpaka oczami dziecka”. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło na początku kwietnia br.

Do udziału w zabawie zaproszone zostały całe klasy i grupy przedszkolne z Warszawy oraz ościennych powiatów – otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, legionowskiego i mińskiego. Zadanie młodych artystów polegało na przygotowaniu prac przedstawiających te niezwykłe, bardzo pomocne w procesie terapii zwierzęta. Technikę wykonania miała ograniczać jedynie wyobraźnia dzieci. Na konkurs można było zgłaszać rzeźby, wyklejane kolaże, malowane farbami obrazy lub inne – mniej lub bardziej zaskakujące – formy.

O idei konkursu oraz o samych alpakach opowiada założyciel „Koparki” Przemysław Chojnacki:

Od ponad dwóch lat pomagamy dzieciom i rodzicom w budowaniu pomostu między nimi, a alpaki są ulubionymi zwierzętami naszych podopiecznych. Cały czas się rozwijamy i zapraszamy miłośników alpak do udziału w nowych wydarzeniach. Tym razem zdecydowaliśmy się zachęcić dzieci do wyrażenia ich kreatywności, a zwycięzców – do regularnych spotkań z alpakami.

Konkurs trwał od 18 lutego do końca marca i ogółem wpłynęło na niego ponad 50 prac. Zwycięzcy otrzymali vouchery na cykl czterech spotkań z alpakami. Dzieci, które zajęły dalsze miejsca, zostały m.in. zaproszone na dwa takie spotkania lub na spotkanie pojedyncze. Jury dodatkowo przewidziało Nagrodę Specjalną.

Laureatami pierwszego miejsca w kategorii przedszkoli zostali młodzi twórcy z przedszkola Hero Academy z podwarszawskiego Wilanowa. Na drugiej lokacie uplasowały się maluchy z oddziału integracyjnego przy ul. Krupniczej w Warszawie. Zaś na brąz zapracowało Niepubliczne Przedszkole Artystyczne „Akademia Sztuk Dziecięcych” z Warszawy.

W gronie szkół zwyciężyła klasa II B ze Szkoły Podstawowej nr 368 (Warszawa, kl. 2b), jako druga na podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 124 (Falenica), zaś jako trzeci konkursowe zmagania ukończyli uczniowie klasy I B ze Szkoły Podstawowej nr 50 (Warszawa).

Nagrodę specjalną otrzymał Dom Dziecka nr 2 przy ul. Szczotkarskiej (Warszawa).

– Każda z otrzymanych przez nas prac jest wyjątkowa – podsumowuje Przemysław Chojnacki. – Dzieci włożyły w swoje dzieła naprawdę dużo pracy, co przełożyło się na ich jakość i pomysłowość. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich zaangażowania.

A prace zwycięzców można obejrzeć na Fanpage’u „Ośrodka Koparka” na Facebooku.

PATRONI MEDIALNI:

Dobra Mama, Mamy Mamom, czasdzieci.pl, miastodzieci.pl, Wawer News, Radio Dla Ciebie, My Mamy, Egaga.pl, Egodziecka.pl.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO