Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Projekt „Zbieraj z klasą”

We wrześniu 2019 wystartuje kolejna, VII edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjno-ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Akcja, której organizatorem jest Organizacja Odzysku ERP Polska, a operatorem Remondis Electrorecycling, polega na zbiórce zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz zużytym sprzętem elektronicznym.

Do projektu mogą̨ zgłaszać się przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły wyższe, publiczne i niepubliczne.

W tym momencie zarejestrowanych jest ponad 1600 placówek edukacyjnych zaangażowanych ekologicznie i dbających o środowisko naturalne. W czasie akcji uczestnicy dowiadują̨ się, co należy zrobić z niebezpiecznymi odpadami i przez swoje postępowanie przyczyniają się do ich prawidłowego przetworzenia. W samym 2018 r., dzięki Akcji zebraliśmy 25 470 kg baterii oraz 107 678 kg zużytego sprzętu.

Jak to działa?

Placówka oświatowa otrzymuje bezpłatnie pojemniki do zbiórki oraz plakaty informacyjno-edukacyjne. Szkoła zbiera punkty zgodnie z zasadą, że 1 kg oddanych baterii to 1 punkt, a 1 kg sprzętu to 0,5 punktu. Za zgromadzone punkty placówka oświatowa otrzymuje nagrody gwarantowane. Nagrodami są e-karty na zakupy w sklepie internetowym empik.com i stalagroup.pl oraz dla najlepiej zabierających, cenne nagrody od partnerów akcji (m.in. wycieczki edukacyjne do ciekawych miejsc w kraju i za granicą np. do Francji, Słowenii, Hiszpanii: https://www.zbierajzklasa.pl/Prize/Index

Eko Spektakle

Akcja ma swoich ambasadorów – Justynę Tomańską, założycielkę www.najlepszedladzieci.com oraz znanego wokalistę, Mariusza Totoszko, którzy prowadzą darmowe eko-spektakle, podróżując po całym kraju i odwiedzając szkoły i przedszkola. Podczas każdej edycji trasa spektakli obejmuje minimum 20 lokalizacji.

Akcja wspiera także Warsztaty Terapii Zajęciowej, angażując osoby niepełnosprawne.

Wielki Finał z udziałem Gwiazd

Każdą edycję wieńczy uroczysta gala finałowa, podczas której wręczane są nagrody. Finał ma charakter medialny. Na scenie gościliśmy dotąd m.in. Filipa Lato, Julę, Saszan, Michała Szczygła, Zespół 4Dreamers, My3, Anię Karwan, Kasię Łaskę, Domisie. Galę prowadzili Katarzyna Cichopek, Olivier Janiak, Anna Popek, Aneta Todorczuk-Perchuć.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO