Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jak połączyć pasję i macierzyństwo?

Mamy potrafią wiele! Przekonaliśmy się o tym już nieraz. Czy będąc mamą dwójki dzieci nadal można realizować swoją pasję – i do tego na niej zarabiać? Jasne, że tak! Opowiada o tym Agnieszka Banaśkiewicz, założycielka marki Bohemian Youngster, w wywiadzie przeprowadzonym przez Dobrą Mamę.

Aga, niedawno ponownie zostałaś mamą. Wasze wszystkie ubranka są szyte ręcznie przez Ciebie. Jak radzisz sobie z obowiązkami związanymi z Bohemian Youngster mając u boku 2-miesięczne niemowlę?

Nie będę owijać w bawełnę – łatwo nie jest. Mój synek jest bardzo wymagającym dzidziusiem – myślę, że jest na granicy bycia High Needed Baby. W ciągu dnia najlepiej mu na mamusinych rękach, a opcja mamine ręce plus cycuś to już w ogóle ulubiona opcja delux. Bardzo często jest tak, że nie mogę go odłożyć lub przekazać komuś nawet na chwileczkę żeby się nie włączył i nie zaczął krzyczeć – wtedy wszelkie domowe i nie domowe czynności wykonuję jedną ręką. Błogosławieństwem dla nas okazało się nosidełko ergonomiczne, dzięki któremu mam dwie wolne ręce i mogę np. przygotować obiad lub z grubsza ogarnąć dom.

Wszystkie produkty Bohemian Youngster szyję sama, ręcznie na zamówienie czego niestety mój mały Książę Ciemności vel Smerf Maruda nie rozumie i nie daje mi tego robić w ciągu dnia. Na szczęście noce przesypia bardzo ładnie więc to jedyny moment kiedy mogę spokojnie zasiąść przy maszynie i oddać się swojej pasji.

Czy Twój mąż wspiera Cię w zadaniach związanych z Bohemian Youngster i jak?

Mój mąż od samego początku wspierał mnie bo wiedział jak bardzo zależy mi na tym projekcie, nawet przez chwile nie zwątpił w słuszność moich działań. Wiedział że jest to spełnienie moich marzeń i nie wyobrażał sobie mnie nie wspierać. Motywuje, zachęca, chwali, śledzi postępy – myślę, że jest ze mnie dumny i cieszy się że robię to co kocham.

Czy w związku z ciążą brałaś pod uwagę chwilowe zawieszenie działalności BY?

Nie, nawet mi to przez myśl nie przeszło. Pracowałam do ostatniego dnia ciąży, zarówno zawodowo jak i na potrzeby BY. Sesję zdjęciową naszej najnowszej kolekcji Summer Breeze robiłyśmy na 11 dni przed terminem porodu. Oczywiście nastąpiła chwilowa przerwa w mojej obecności, jednakże przypadła ona na moment wprowadzania nowej kolekcji – wybór i obróbka zdjęć z sesji, wprowadzanie produktów do sklepu, prasówka itp. czynności, w których nie musiałam uczestniczyć (lub mogłam robić to zdalnie), bo świetnie zajmuje się tym Aga.

Czy bycie pojedynczą mamą dużo się różni od bycia podwójną mamą?

Oj, diametralnie! Niby mama ma dwie ręce ale to tak nie działa że 1 ręka = 1 dziecko ?

Ale serio, przy drugim dziecku człowiek jest spokojniejszy, pewniejszy – to jak z jazdą na rowerze – nawet po długiej przerwie wszystko wraca w sekundę i „obsługa” malucha nie przeraża tak jak za pierwszym razem. Problemem nie jest fizyczne ogarnięcie obojga, zwłaszcza że moja córeczka ma 4,5 roku, więc wiele rzeczy jest w stanie zrobić sama. Tu chodzi o emocje, uwagę i czas. Nie mogę spędzać tyle czasu z córcią ile spędzałam wcześniej i to boli nas obie. Mimo że Natalka bardzo kocha swojego małego braciszka, wciąż go całuje, przytula i chce z nim przebywać to widzę, że jest jej przykro gdy nie mogę się z nią pobawić bo muszę go nakarmić, przewinąć lub usypiać. Staram się jak mogę angażować ją w czynności związane z dzidziusiem i razem we trójkę bawimy się, czytamy, spacerujemy czy siedzimy na podwórku. Jak wcześniej wspomniałam, synek jest bardzo wymagający i zdarzają się dni kiedy wyjątkowo marudzi, ja wtedy jestem zmęczona i zirytowana, a to odbija się na relacji ze starszą pociechą. Mam jednak ogromną nadzieję że nasza niezwykle silna więź na tym nie ucierpi, a tylko się wzmocni. Myślę, że najgorsze już za nami: Natalka bez buntu przyjęła przybycie brata, maluch rośnie szybko i wkrótce będzie bardziej zainteresowany otaczającym go światem niż cycusiem, więc będę miała więcej czasu dla córci, a z czasem, na co bardzo liczę mimo sporej różnicy wieku, będziemy mogli wspólnie spędzać czas nie zaniedbując ani nie faworyzując nikogo.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO