Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jakie podkłady przydadzą się po porodzie? Sprawdź!

Ich funkcją jest wchłanianie odchodów połogowych i neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Jakie podkłady poporodowe wybrać, aby zapewnić sobie komfort i wygodę? Czym różnią się poszczególne rodzaje podkładów i które będą najlepsze? Podpowiadamy!

Podkłady higieniczne po porodzie — do czego służą?

W pierwszych tygodniach po porodzie macica oczyszcza się, w wyniku czego z pochwy wydobywa się wydzielina nazywana odchodami połogowymi. Znajduje się w niej śluz, krew i pozostałości błon płodowych. Podkłady poporodowe zostały stworzone z myślą o wchłanianiu obfitej wydzieliny i zapewnieniu kobiecie maksymalnego komfortu. Ich zadaniem jest również zadbanie o odpowiednią higienę okolic intymnych.

Czym charakteryzują się najlepsze podkłady poporodowe?

Na rynku dostępne są produkty wielu marek. Podkłady poporodowe powinny znaleźć się w wyprawce każdej mamy oczekującej dziecka. Wszelkie artykuły jednorazowe, w tym podkłady poporodowe możesz kupić w sklepie BabyBoom. Dzięki zastosowaniu wysokochłonnych wkładek będziesz cieszyć się uczuciem suchości i świeżości bez względu na okoliczności.

Dobre podkłady poporodowe powinny mieć dużą powierzchnię i być wykonane z materiałów pozwalających skórze oddychać. Dostęp powietrza do okolic intymnych jest niezwykle ważny ze względu na konieczność gojenia się rany.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając podkłady poporodowe? Przede wszystkim na kształt. Najlepiej kupować modele o wyprofilowanym kształcie, ponieważ takie wkładki zapewnią skuteczną ochronę zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Podkłady poporodowe muszą być odpowiednio miękkie i delikatne, aby nie podrażniały okolic intymnych. Dodatkowy komfort zapewni pasek samoprzylepny, który zapobiegnie przesuwaniu się podkładu.

Rodzaje podkładów poporodowych i sposób ich użycia

Wyróżnia się dwa główne rodzaje podkładów poporodowych. Pierwsze z nich przeznaczone są do umieszczenia w bieliźnie. Młodym mamom na czas połogu poleca się noszenie majteczek siateczkowatych umożliwiających swobodną cyrkulację powietrza. Ten typ bielizny jest niezawodny do podtrzymywania podkładów poporodowych i utrzymania odpowiedniej higieny.

Drugi typ podkładów poporodowych, nazywany podkładami higienicznymi na łóżko, służy do zabezpieczenia materaca przed wyciekami. Dodatkowo duże podkłady można wykorzystać do przewijania dziecka, eliminując tym samym ryzyko zabrudzenia przewijaka.

Ile podkładów poporodowych trzeba mieć do szpitala na czas połogu?

Na czas pobytu w szpitalu warto zabrać ze sobą 2 paczki podkładów poporodowych, po 10 sztuk podkładów w każdej. U niektórych kobiet krwawienie nie jest obfite, więc nie dojdzie do zużycia zbyt wielu podkładów. U innych pań ilość odchodów poporodowych jest duża, dlatego na wszelki wypadek lepiej zaopatrzyć się w zapas produktów.

Przed porodem nie sposób przewidzieć ilość wydzieliny wydobywającej się z pochwy po urodzeniu dziecka. Warto pamiętać o tym, że oddziały szpitalne nie zawsze zaopatrzone są we wszystkie akcesoria higieniczne dla kobiet w ciąży. Dobrze skompletowana wyprawka do szpitala to duży komfort psychiczny dla mamy oczekującej dziecka.

Aby zachować higienę, podkłady trzeba zmieniać średnio co 3-4 godziny lub nawet częściej, jeśli plamienia są intensywne. Częste wymiany podkładów zmniejszają ryzyko infekcji okolic intymnych. Po około tygodniu część kobiet zamienia podkłady na nieco mniejsze podpaski poporodowe, a niezużyte sztuki wykorzystuje do innych celów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO