Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Mleko modyfikowane dla malucha – wybory polskich mam

Karmienie piersią to najlepszy, najbardziej pożądany i rekomendowany przez lekarzy sposób żywienia niemowląt. To dlatego eksperci w żywieniu najmłodszych zalecają, aby mleko mamy było wyłącznym pokarmem dla niemowlęcia w pierwszych 6 miesiącach jego życia. Czasami jednak zdarza się, że mama – mimo chęci i starań – z uzasadnionych powodów nie może karmić piersią. Jak zatem dobrać właściwe dla swojego dziecka mleko modyfikowane, by zadbać o jego odpowiedni rozwój i wzrost?

Mleko kobiece to bogactwo składników odżywczych w idealnych ilościach i proporcjach. Zdarza się jednak, że mama nie może karmić piersią i musi wybrać odpowiednie dla swojego dziecka mleko modyfikowane. Takie sytuacje są dość powszechne i należy podejść do tego ze spokojem, choć podjęcie decyzji może nie być łatwe. Przede wszystkim należy pamiętać, by nie podawać niemowlęciu mleka krowiego, bowiem organizm malucha nie jest jeszcze przystosowany do przyjmowania takiego rodzaju pokarmu. Jeśli karmienie piersią nie jest możliwe, odpowiednim pokarmem dla dziecka, które nie skończyło roku, będzie mleko modyfikowane, które dostarczy niemowlęciu składniki niezbędne do jego prawidłowego rozwoju.

Kto pomoże dokonać wyboru odpowiedniego mleka modyfikowanego?

  • Lekarz pediatra – każda mama stojąca przed wyborem odpowiedniego mleka dla malucha powinna pamiętać, że sposób żywienia musi być dopasowany do wieku i potrzeb niemowlęcia. By zadbać o harmonijny rozwój dziecka, przed wyborem mleka warto skonsultować decyzję z ekspertem.

  • Inna mama – poza wsparciem lekarza warto również porozmawiać z inną mamą, która podpowie, jakie mleko sprawdziło się w przypadku jej malucha. Druga kobieta, która ma za sobą podobne doświadczenia, to przecież nieocenione źródło wsparcia. Matki chętnie dzielą się swoimi przeżyciami i opiniami dzięki, czemu budują między sobą wyjątkowe relacje i czują się pomocne!

Każdy miesiąc to inne potrzeby

Przy wyborze mleka należy zwrócić uwagę na to, że wraz z wiekiem dziecka zmieniają się jego potrzeby żywieniowe. Dlatego wybierając mleko modyfikowane, przyda się wiedza, że ich receptura dostosowywana jest do zapotrzebowania malucha na istotne dla jego rozwoju składniki odżywcze zmieniające się wraz ze wzrostem młodego organizmu. Inne mleko będzie odpowiednie dla niemowlęcia po 6. miesiącu życia, a inne, kiedy dziecko skończy rok. Najwłaściwszy produkt rozpoznasz po oznaczeniu wiekowym na opakowaniu.

Wsparcie dla małych brzuszków

Prawidłowo funkcjonujący brzuszek to nie tylko radość dziecka, ale także szczęście i spokój mamy oraz całej rodziny! Odpowiednie mleko modyfikowane to takie, które dostarcza młodemu organizmowi niezbędne składniki odżywcze. W trosce o odpowiedni rozwój układu pokarmowego niemowlęcia powstało wspierające rozwój maluszka Bebiko 2 NutriFlor+, które w swoim składzie zawiera:

  • wapń i witaminę D dla mocnych kości*,

  • żelazo dla rozwoju poznawczego*,

  • kwas alfa-linolenowy (omega 3) – nienasycony kwas tłuszczowy, niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i tkanki nerwowej*.

To mleko cieszy się największym zaufaniem wśród polskich mam1. Stabilna i wieloletnia obecność marki na polskim rynku daje mamom poczucie bezpieczeństwa i spokoju, ponieważ wiedzą, że podawane dziecku mleko jest sprawdzone i odpowiada zmieniającym się potrzebom delikatnych brzuszków najmłodszych.

* Bebiko 2 NutriFlor+, zgodnie z przepisami prawa, zawiera wapń, witaminę D, żelazo i kwas alfa-linolenowy (ALA).

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

Artykuł indywidualny przygotowany przez Biuro Prasowe NUTRICIA dla portalu DOBRA MAMA.
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock