Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Atopowe zapalenie skóry jest to przewlekła, nawrotowa choroba skóry, która rozpoczyna się zazwyczaj w okresie wczesnego dzieciństwa.

U osób z atopowym zapaleniem skóry obserwuje się nieprawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej, spowodowane nieprawidłowym metabolizmem lipidów, co powoduje że skóra jest sucha, podrażniona a w dalszym etapie choroby pojawiają się na niej zmiany wypryskowe. Ponadto uszkodzona bariera skórna przyczynia się do zwiększonej jej przepuszczalności dla bakterii, co prowadzi do zwiększonej podatności na infekcje. Zmianom skórnym w przebiegu atopowego zapalenia skóry towarzyszy bardzo silny, uciążliwy świąd. Drapanie z kolei uszkadza barierę skórną i mamy do czynienia z tzw. Błędnym kołem atopii, które bez odpowiedniego leczenia oraz codziennej pielęgnacji, bardzo trudno przerwać.

Atopowe zapalenie skóry to nie tylko defekt estetyczny, a ciężka choroba, która utrudnia codzienne funkcjonowanie nie tylko naszego dziecka, ale również całej rodziny. Dziecko z atopowym zapaleniem skóry odczuwa przede wszystkim silny świąd skóry, co powoduje, że jest płaczliwe, rozdrażnione, ma problemy ze snem, a w późniejszym wieku ma obniżoną samoocenę i utrudnione kontakty z rówieśnikami.

Leczenie atopowego zapalenie skóry to nie tylko farmakoterapia, ale przede wszystkim właściwe dbanie o skórę oraz unikanie substancji/alergenów powodujących zaostrzenie zmian skórnych.

Każdy rodzić atopowca powinien pamiętać o regularnym stosowaniu emolientów.
Emolienty odbudowują barierę skórną i sprawiają, że skóra jest prawidłowo nawilżona i mniej podatna na przenikanie bakterii i alergenów. Należy nakładać go 2 x dziennie i to zarówno w okresach zaostrzenia choroby, jak również w sytuacji, gdy nie ma aktywnych zmian skórnych. Istotne jest, aby nie „oszczędzać” emolientu. Dziecko powinno zużywać go około 150-200 g tygodniowo.

Xémose to gama emolientów marki Uriage z udowodnioną klinicznie skutecznością w łagodzeniu dokuczliwych objawów towarzyszących przewlekłym dermatozom zapalnym, to 3 innowacyjne patenty i Woda Termalna Uriage dla skutecznej ochrony i ukojenia skóry atopowej.

post_URIAGE_02

 

Dermokosmetyki gamy Xémose wykazują działanie dwukierunkowe:

1. przynoszą natychmiastową ulgę skórze podrażnionej i swędzącej,

2. zapewniają długotrwały komfort uzupełniając niedobory lipidów w skórze, działając przeciwzapalnie, kojąc, nawilżając oraz odbudowując barierę skórną.

Dermokosmetyki te mogą być stosowane już od pierwszych dni życia. W gamie znajdują się zarówno produkty do kąpieli, jak i cały szereg kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, w tym Xémose kojący olejek w kremie do suchej i napiętej skóry o udowodnionym działaniu przeciwświądowym do 48 godzin oraz Xémose kojąca mgiełka SOS – ratunek dla podrażnionej i swędzącej skóry, a także Xémose CÉRAT intensywny balsam do skóry bardzo suchej, który błyskawicznie koi i zapewnia długotrwałe uczucie komfortu, dzięki zawartości aż 25% masła Shea. Więcej na temat produktów można poczytać na: https://www.uriage.com/PL/pl/gamy/xemose.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO