Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Atopowe zapalenie skóry jest to przewlekła, nawrotowa choroba skóry, która rozpoczyna się zazwyczaj w okresie wczesnego dzieciństwa.

U osób z atopowym zapaleniem skóry obserwuje się nieprawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej, spowodowane nieprawidłowym metabolizmem lipidów, co powoduje że skóra jest sucha, podrażniona a w dalszym etapie choroby pojawiają się na niej zmiany wypryskowe. Ponadto uszkodzona bariera skórna przyczynia się do zwiększonej jej przepuszczalności dla bakterii, co prowadzi do zwiększonej podatności na infekcje. Zmianom skórnym w przebiegu atopowego zapalenia skóry towarzyszy bardzo silny, uciążliwy świąd. Drapanie z kolei uszkadza barierę skórną i mamy do czynienia z tzw. Błędnym kołem atopii, które bez odpowiedniego leczenia oraz codziennej pielęgnacji, bardzo trudno przerwać.

Atopowe zapalenie skóry to nie tylko defekt estetyczny, a ciężka choroba, która utrudnia codzienne funkcjonowanie nie tylko naszego dziecka, ale również całej rodziny. Dziecko z atopowym zapaleniem skóry odczuwa przede wszystkim silny świąd skóry, co powoduje, że jest płaczliwe, rozdrażnione, ma problemy ze snem, a w późniejszym wieku ma obniżoną samoocenę i utrudnione kontakty z rówieśnikami.

Leczenie atopowego zapalenie skóry to nie tylko farmakoterapia, ale przede wszystkim właściwe dbanie o skórę oraz unikanie substancji/alergenów powodujących zaostrzenie zmian skórnych.

Każdy rodzić atopowca powinien pamiętać o regularnym stosowaniu emolientów.
Emolienty odbudowują barierę skórną i sprawiają, że skóra jest prawidłowo nawilżona i mniej podatna na przenikanie bakterii i alergenów. Należy nakładać go 2 x dziennie i to zarówno w okresach zaostrzenia choroby, jak również w sytuacji, gdy nie ma aktywnych zmian skórnych. Istotne jest, aby nie „oszczędzać” emolientu. Dziecko powinno zużywać go około 150-200 g tygodniowo.

Xémose to gama emolientów marki Uriage z udowodnioną klinicznie skutecznością w łagodzeniu dokuczliwych objawów towarzyszących przewlekłym dermatozom zapalnym, to 3 innowacyjne patenty i Woda Termalna Uriage dla skutecznej ochrony i ukojenia skóry atopowej.

post_URIAGE_02

 

Dermokosmetyki gamy Xémose wykazują działanie dwukierunkowe:

1. przynoszą natychmiastową ulgę skórze podrażnionej i swędzącej,

2. zapewniają długotrwały komfort uzupełniając niedobory lipidów w skórze, działając przeciwzapalnie, kojąc, nawilżając oraz odbudowując barierę skórną.

Dermokosmetyki te mogą być stosowane już od pierwszych dni życia. W gamie znajdują się zarówno produkty do kąpieli, jak i cały szereg kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, w tym Xémose kojący olejek w kremie do suchej i napiętej skóry o udowodnionym działaniu przeciwświądowym do 48 godzin oraz Xémose kojąca mgiełka SOS – ratunek dla podrażnionej i swędzącej skóry, a także Xémose CÉRAT intensywny balsam do skóry bardzo suchej, który błyskawicznie koi i zapewnia długotrwałe uczucie komfortu, dzięki zawartości aż 25% masła Shea. Więcej na temat produktów można poczytać na: https://www.uriage.com/PL/pl/gamy/xemose.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock