Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dbaj o dziecięcy uśmiech

Uśmiech dziecka to najwspanialszy prezent, jaki można otrzymać. Co zrobić, aby zawsze był zdrowy i piękny?

Mitem jest, że o higienę jamy ustnej dziecka zaczynamy dbać dopiero po pojawieniu się pierwszego ząbka. Już w pierwszych tygodniach życia nasze maluszki wymagają takich zabiegów. Pierwszy etap to czyszczenie dziąsełek i języka z resztek mleka i nagromadzonych bakterii oraz kształtowanie właściwych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej. Dziecko przyzwyczaja się do czynności higienicznych i stają się one dla niego naturalnym następstwem każdego posiłku.
Do tych pierwszych prób wystarczający będzie czysty gazik zwilżony przegotowaną, letnią wodą. Natomiast około 3–4 miesiąca, gdy dziecko wchodzi w trudny czas ząbkowania, warto zaopatrzyć się w pierwsze akcesoria. Wszelkie czynności związane z higieną jamy ustnej spełniają wtedy dodatkową funkcję – masowanie obolałych dziąseł. Aby jak najlepiej wspomóc dziecko w tym trudnym czasie, warto zamienić gazik na silikonową szczoteczkę z krótkimi wypustkami. Taką szczoteczkę rodzic nakłada na palec i z wyczuciem, w tempie dostosowanym do wrażliwości maluszka i jego cierpliwości, czyści i masuje jego dziąsła. Ta czynność dodatkowo uspokaja dziecko, co w tym bolesnym okresie stanowi dodatkową korzyść.
Gdy dolegliwości ząbkowania stają się jednak trudne do zniesienia, warto na silikonową szczoteczkę nałożyć odrobinę żelu na ząbkowanie. Możemy odnaleźć preparaty bez recepty, które są bezpieczne dla dziecka. Jednym z nich jest wielofunkcyjny żel na ząbkowanie Chicco zawierający rumianek o kojących właściwościach. Żel pozbawiony jest szkodliwego cukru, który zastąpiony jest naturalnym cukrem brzozowym, czyli ksylitolem. Dla wzmocnienia efektu działania można schłodzić go w lodówce przed nałożeniem na dziąsła.

Zdjęcia: Silikonowe nakładki na palec od Chicco mają uniwersalny rozmiar. Pasują na palec zarówno mamy, jak i taty.

W tym czasie doskonale sprawdzają się również szczoteczki z gumowymi wypustkami, które intensywniej masują dziąsła. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że kształtem przypominają już prawdziwą szczoteczkę. Dziecko może samodzielnie trzymać ją w rączce, co daje mu dużo frajdy, oraz decydować o sile nacisku i intensywności masowania. Taka szczoteczka ma osłonkę zakładaną poniżej główki, aby dziecko mogło nią docierać jedynie do dziąseł i nie głębiej. Jej ergonomiczny kształt i antypoślizgowe elementy sprawiają, że jest bezpieczna łatwa i w użyciu.
Dzięki stałej pielęgnacji o jamę ustną sięganie po szczoteczkę będzie dla dziecka naturalnym następstwem każdego posiłku. Pasty do zębów dla dzieci od firmy Chicco mają ciekawe, owocowe smaki, np. bananowe czy truskawkowe, często są o konsystencji kolorowego żelu, dzięki czemu maluch z przyjemnością czyści ząbki. Pasty dla dzieci powinny być bezpieczne, bez fluoru lub z jego niską zawartością, o łagodnej formule chroniącej mleczne ząbki, bez cukru.

Na koniec garść informacji dopełniających regularne szczotkowanie:
– pozwól dziecku na samodzielne szczotkowanie, ale do ok. 3 r.ż. szczotkuj mu zęby dodatkowo;
– kiedy nie masz możliwości wyczyszczenia dziecku zębów, staraj się nie podawać mu produktów zawierających cukier, w tym również soków;
– w nocy gaś pragnienie dziecka jedynie niegazowaną wodą;
– bądź dla dziecka najlepszym wzorem do naśladowania i z równie dużym zaangażowaniem dbaj o własne uzębienie;
– aby uniknąć przenoszenia bakterii ze szczoteczek innych członków rodziny, zabezpieczaj główkę szczoteczki osłonką; pamiętaj o tym, aby także szczoteczka do przedszkola miała taką osłonkę;
– gdy dziecko niechętnie podchodzi do kwestii szczotkowania, zabierz je na zakupy i pozwól samodzielnie wybrać szczoteczkę.

Zdjęcia: Jest tyle pięknych wzorów i kolorów szczoteczek Chicco. Każde dziecko się nimi zachwyci. Jedną z nich zabierze do domu i z zaangażowaniem zabierze się do szczotkowania. 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.chiccopolska.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock