Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Książka, którą pokochały miliony rodziców na całym świecie

Wasze dziecko marudzi, ma napady złości albo nie chce jeść? Każda Wasza prośba kończy się awanturą? Nie jesteście sami! Tysiące rodziców też przez to przechodziło. Barbara C. Unell oraz Jerry L. Wyckoff przygotowali praktyczne rozwiązania ponad 100 najczęstszych problemów związanych z wychowaniem dzieci. „Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” w księgarniach 14 kwietnia.

Jak budować empatyczne relacje, okazywać dzieciom wsparcie i zapewnić niezbędną ochronę? I jak jednocześnie radzić sobie z napadami złości, co robić w sytuacjach konfliktowych oraz jak zapobiegać przyszłym problemom?

Edukatorka Barbara C. Unell oraz doktor psychologii Jerry L. Wyckoff przygotowali kompleksowy przewodnik dla każdego obecnego oraz przyszłego rodzica. „Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” podzielone jest na sześć spójnych rozdziałów. Wśród nich znajdziemy poparte badaniami naukowymi oraz doświadczeniem (i podane w przystępnej formie) teorie psychologiczne oraz praktyczne porady sklasyfikowane według rodzaju niepożądanego zachowania: zazdrości, problemów z jedzeniem, problemów z kąpielą czy korzystaniem z toalety, konfliktów pomiędzy rodzeństwem, nadużywania słowa „nie”, niechęci do dzielenia oraz wielu, wielu innych. Dzięki takiej formule po książkę można sięgnąć w dowolnej chwili, szukając rozwiązania konkretnego problemu.

Autorzy przybliżają również czytelnikowi pojęcie dyscypliny – rozumianej nie jako rygor czy subordynację, ale konsekwentne i spokojne wpajanie dziecku zasad właściwego zachowania, uczenie go odpowiedzialności i utwierdzanie w pewności siebie. Swoje rady podpierają aktualnymi badaniami naukowymi i statystykami oraz sytuacjami z własnej praktyki. Podkreślają, jak ważne jest, aby mimo niepowodzeń i błędów nie poddawać się oraz próbować dalej, stawiając na empatię, miłość, a także spokój.

„Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” to sprzedany w ponad milionie egzemplarzy poradnik będący swojego rodzaju GPS-em dla rodziców, który ma ich poprowadzić po ścieżce wychowawczej w kochający, stanowczy sposób. Przedstawione w książce narzędzia wychowawcze pomogą Wam zostać lepszymi, bardziej empatycznymi rodzicami, dzięki czemu wasze dzieci wyrosną na mądrych, świadomych i odpowiedzialnych dorosłych.

Barbara C. Unell – edukatorka, dziennikarka i felietonistka „Kansas City Star”. Założycielka magazynu „Twins”. Ukończyła dziennikarstwo i psychologię na University of Texas w Austin. Jest adiunktem na Uniwersytecie Missouri-Kansas City, specjalizuje się w marketingu społecznym, public relations oraz planowaniu strategii non-profit. Jest mamą dwóch (już dorosłych) bliźniaków. Mieszka na przedmieściach Kansas City ze swoim mężem Robertem.

Jerry L. Wyckoff – doktor psychologii. Przez siedemnaście lat pracował jako psycholog i edukator w szkole Shawnee Mission (KS), a także konsultant w okręgach szkolnych w Chicago, St. Kansas City. Był także przewodniczącym Komitetu Stop Przemocy oraz Komitetu ds. Zapobiegania Wykorzystywaniu Dzieci. Dr Wyckoff jest częstym mówcą poświęconych tematowi zapobiegania krzywdzenia dzieci.

Tytuł: „Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice”
Autor: Jerry L. Wyckoff
Data premiery: 14.04.2021
Przekład: Ewa Ziembińska
Cena: 44,90
Liczba stron: 400
Wydawnictwo Muza

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO