Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Którą maść ochronną Bepanthen wybrać?

Odparzenie pieluszkowe jest powodowane głównie przez kontakt delikatnej skóry dziecka z drażniącymi substancjami zawartymi w moczu i w kale. Pielucha zatrzymująca dopływ powietrza i powodująca otarcia może dodatkowo potęgować nieprzyjemne objawy. Maści ochronne Bepanthen Baby i Bepanthen Baby Extra przeznaczone są do zabezpieczenia skóry przed tarciem pieluszki oraz utworzenia bariery chroniącej skórę przed kontaktem z wilgocią.

Maść ochronna Bepanthen Baby to tradycyjna formuła stworzona w laboratoriach firmy Bayer w Szwajcarii w latach 40. XIX wieku i do dziś ceniona i chętnie stosowana przez mamy na całym świecie. Działanie maści Bepanthen Baby oparte jest na dwóch podstawowych składnikach: lanolinie i dekspantenolu, które zapewniają optymalną ochronę skóry od wewnątrz oraz z zewnątrz. Lanolina tworzy przezroczystą warstwę ochronną na powierzchni skóry, dzięki czemu oddziela jej powierzchnię od wilgoci, zmniejsza tarcie pieluszki oraz pomaga w zachowaniu optymalnego poziomu nawilżenia. Dekspantenol, czyli prowitamina B5, wnika w głąb skóry i pobudza naturalne procesy regeneracyjne komórek, dzięki czemu chroni przed powstawaniem podrażnień. Maść Bepanthen Baby jest tak delikatna, że można ją stosować nawet na najbardziej wrażliwą skórę przy każdej zmianie pieluszki, także u przedwcześnie urodzonych dzieci. Nie zawiera substancji antyseptycznych, które mogłyby zaburzać naturalną florę bakteryjną skóry, a także konserwantów, barwników i składników zapachowych, które mogą powodować uczulenia.
Maść Bepanthen Baby jest również odpowiednia do stosowania na brodawki u mam karmiących, w celu pielęgnacji i ochrony przed podrażnieniami. Cienką warstwę maści można nakładać na brodawki po każdym karmieniu. Brodawek nie trzeba przemywać przed kolejnym karmieniem, chyba, że są na nich widoczne pozostałości maści – wówczas wskazane jest ich usunięcie.
Maść ochronna Bepanthen Baby Extra to nowa formuła, wprowadzona na polski rynek w ostatnich latach. Maść ta oprócz wytwarzania na powierzchni skóry wodoodpornej, przezroczystej warstwy ochronnej, wykazuje udowodnioną aktywność antyenzymatyczną, chroniącą przed podrażnieniem przez enzymy zawarte w kale. Drażniące działanie enzymów kału ma szczególne znaczenie w pierwszych miesiącach życia, a także we wszystkich sytuacjach, kiedy pieluszkę trzeba zmieniać częściej, a ryzyko wystąpienia podrażnień jest większe. Formuła maści Bepanthen Baby Extra jest wzbogacona dodatkiem oleju z oliwek, który nadaje jej miękką konsystencję, oraz jest buforowana do lekko kwaśnego pH, typowego dla zdrowej skóry. Maść Bepanthen Baby Extra powinna być stosowana wyłącznie w celu ochrony skóry przed odparzeniami. Nie należy jej stosować na istniejące podrażnienia, ani na brodawki sutkowe u kobiet karmiących.

Szczegółowe informacje na temat maści ochronnych Bepanthen Baby i Bepanthen Baby Extra znajdują się na ulotkach dołączonych do opakowania. Porozmawiaj ze swoją Położną w celu uzyskania porad dotyczących pielęgnacji okolic pieluszkowych u niemowląt.

Materiał promocyjny firmy Bayer L.PL.MKT.10.2016.4404

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO