Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Pewność siebie i zdrowie zamknięte w uśmiechu

Pierwsze wrażenie, jakie robimy na drugim człowieku, ma ogromne znaczenie w dalszym budowaniu z nim relacji. I chociaż może wydawać się to okrutne czy nawet nieco małostkowe, nie oszukamy biologii i sposobu funkcjonowania podświadomej części naszego mózgu. Dbałość o prezencję jest zatem niezwykle istotna. Z jakich jeszcze przyczyn warto zadbać o promienny i zdrowy uśmiech?

Wygląd to oczywiście nie wszystko, a najważniejszą wartością jest zdrowie. Warto jednak brać pod uwagę, że zdrowie ciała ma ogromny wpływ na stan umysłu i na odwrót. Dlatego koniecznie trzeba patrzeć na siebie holistycznie, czyli całościowo zarówno z punktu widzenia ciała jak i umysłu. A stan uzębienia to jeden z tych aspektów zdrowotnych, które wpływają na nas kompleksowo.

Zdrowe zęby a pewność siebie

Nie jest żadną tajemnicą, że biały uśmiech i proste zęby to przepustka do większej pewności siebie, ale także do lepszego „pierwszego wrażenia”. To psychologicznie potwierdzony fakt, że dobrze wyglądając, wyżej unosimy głowę, mamy mniejszą tendencję do garbienia się i jesteśmy odważniejsi, chętniej przebywamy w towarzystwie. Budując taki nasz obraz w oczach innych ludzi, od razu otwieramy sobie wiele zamkniętych wcześniej drzwi.

Ale nie chodzi jedynie o to, jak widzą nas inni. Istotne jest to, że my sami czujemy się lepiej we własnym ciele – swobodniej i bardziej atrakcyjnie. A stąd już bardzo niedaleko do znaczącej poprawy humoru i nastawienia na co dzień.

Zdrowe zęby = zdrowe ciało?

Wiele osób nie wie, że próchnica, czy stany zapalne w obrębie jamy ustnej, mogą mieć ogromny wpływ na cały organizm. Obecnie lekarze wiążą zaniedbanie naszego uzębienia z wieloma chorobami, których w pierwszej chwili w ogóle byśmy nie wymienili jako wywołane przez próchnicę. Jak się okazuje może mieć ona wpływ na problemy z wieloma narządami, ale także przyczyniać się do zaburzeń odżywiania czy snu (nie tylko z powodu bólu), Co na ten temat mówią specjaliści?

Dbałość o stan naszego uzębienia powinna być priorytetem nie tylko, jak się już utarło w ostatnich dekadach, dla kobiet w ciąży. To jeden z podstawowych aspektów codziennej troski o zdrowie, który przekłada się na zdrowie naszego ciała oraz na nasze samopoczucie. Nieleczona próchnica może doprowadzić do stanów zapalnych struktur okalających zęby, kości, zatok szczękowych, oczu i wielu innych narządów, a także zaostrzenia chorób towarzyszących. Stopień przyswajalności bakterii do krwi za pośrednictwem naszej jamy ustnej jest ogromny i groźny w skutkach. Psychologicznie prowadzi do alienacji, wycofania, a w skrajnych przypadkach do depresji i mówi się o tym zdecydowanie zbyt rzadko – twierdzi dr n.med. Monika Pordes.

W jaki sposób dbać o zęby?

Nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno na to, aby zadbać o piękny i zdrowy uśmiech. Codzienna higiena to oczywiście podstawa, ale niewielu z nas wie, że to nie wszystko.

Pamiętajmy o tym, aby przynajmniej raz w roku wybrać się do lekarza na profesjonalne czyszczenie zębów z kamienia oraz piaskowanie. Warto również regularnie badać stan uzębienia, aby w porę zareagować, gdy pojawi się próchnica. Oprócz takich podstawowych zabiegów polecam również inne, które pomogą nam poczuć się pewniej ze swoim uśmiechem. W Dr Pordes Implant Dental Clinic oferujemy cały pakiet usług, które przywracają naszym pacjentom dawno utracony lub nadwyrężony uśmiech; naszą misją jest pomoc ludziom w odzyskaniu zdrowia. Nowoczesna implantologia, chirurgia stomatologiczna i rehabilitacja narządu żucia, to trzon naszej działalności, lecz ze względu na kompleksowość zagadnienia zajmujemy się także protetyką estetyczną czy prostowaniem i wybielaniem zębów – tłumaczy dr n.med. Monika Pordes.

Dr n.med. Monika Pordes – od ponad 20 lat spełnia marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu swoich pacjentów. Dr Pordes Implant Dental Clinic to miejsce, gdzie najnowsza technologia, wiedza i precyzja wykonywanych zabiegów składa się na sukces leczenia.

Jak sama mówi, stomatologia to dla niej nie tylko pasja. To kompilacja nauki, fascynacji zawodem i zamiłowania do piękna. To rzetelne rzemiosło i sztuka w jednym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO