Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Bawełna organiczna. Czemu ostatnio tak o niej głośno?

Nasze potrzeby wciąż się zmieniają. Sklepy pełne są byle jakich ubrań, które tracą kształt już po pierwszym praniu, a my wciąż poszukujemy czegoś lepszego. Przykładamy większą wagę do jakości kupowanych produktów oraz ich składu. Podejmujemy decyzje bardziej świadomie oraz uważnie czytamy metki, zwłaszcza gdy chodzi produkty dla naszych dzieci.

Kompletując wyprawkę dla malucha przede wszystkim zwracamy uwagę na materiały. To one będą otulać cienką i wrażliwą skórę niemowlaka. Coraz częściej sięgamy po ubranka z bawełny organicznej. Ale dlaczego jest ona taka wyjątkowa i czemu szyjemy ubranka właśnie z niej?

W Toddly wierzymy, że to w co ubierasz swoje dziecko jest tak samo ważne, jak to, czym go karmisz. Wierzymy, że rodzice, którzy zapewniają swoim dzieciom świeżą i pożywną dietę, chcą mieć pewność, że to, czym otulają skórę maleństwa, jest również wolne od substancji chemicznych.

Aby bawełna mogła przyjąć miano organicznej musi spełnić cały szereg rygorystycznych wymogów. Przede wszystkim do uprawy bawełny organicznej nie stosuje się pestycydów, nawozów sztucznych oraz metali ciężkich ani żadnych innych alergenów. Również na etapie barwienia, używane są tylko delikatne i atestowane barwniki, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. Dzięki temu jest przyjazna dla środowiska oraz delikatna dla skóry. Na plantacji nie są wykorzystywane dzieci, a osoby pracujące przy jej uprawie mają zapewnione odpowiednie warunki pracy i godne wynagrodzenie.

Ponieważ nie ma w niej szkodliwej chemii, jest najdelikatniejsza dla skóry, bezpieczna i nie wywołuje alergii. Jest to bardzo ważne szczególnie w pierwszych dniach życia dziecka, gdy dopiero nabywa odporność, a jego skóra jest niezwykle cienka i wrażliwa. Bawełna organiczna zapewnia ciepło i jednocześnie pozwala skórze oddychać. Jest mięciutka, przyjemna w dotyku oraz zapewnia swobodę ruchów podczas snu i zabawy, dlatego otulony w nią noworodek czuje się niezwykle komfortowo.

Nasze dzianiny organiczne są mocniejsze i trwalsze niż zwykła bawełna, a jej wysoka jakość sprawia, że ubranka nie zmieniają kształtu w praniu i dlatego mogą potem posłużyć kolejnemu maluchowi.

O jakości bawełny, z której szyjemy nasze ubranka świadczy międzynarodowy certyfikat GOTS. Dzięki niemu mamy pewność, że dajemy Wam najwyższą jakość i bezpieczeństwo, a Twojemu maluszkowi beztroskie, przyjemne noce i dni.

Odwiedź nasz sklep internetowy i uzupełnij szafę malucha w wygodne, bezpieczne i urocze ubranka: www.toddly.pl

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock