Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Co zrobić gdy dziecko nie chce myć zębów?

Czy Wasze poranki i wieczory to również bitwa o szczoteczkę i pastę do zębów? Znamy to i przychodzimy z pomocą! Przedstawiamy coś, co zmieni te chwile w najzabawniejszą przygodę dnia! Wyobraźcie sobie szczoteczkę soniczną, która jest nie tylko skuteczna, ale i wygląda jak kolorowy dinozaur. To właśnie propozycja od SIMED, która sprawi, że Wasze dzieci z radością będą biegły do łazienki na kolejną rundę mycia zębów! Przygotujcie się na opowieści o dinozaurach, które rozświetlają uśmiechy Waszych dzieci, jednocześnie dbając o ich zdrowie i kształtowanie nawyków higienicznych.

szczoteczka-soniczna_SIMED “Mamo, mycie zębów jest takie nudne. Czy muszę?”

Dzieci z ogromną ciekawością interesują się nowymi rzeczami i równie szybko tracą nimi zainteresowanie. I nawet jeśli Twoja pociecha początkowo była zaangażowana w mycie zębów, to wraz z upływem czasu ta monotonna czynność zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców staje się nie lada wyzwaniem.
Dzieci dążą do tego, by zębów nie myć, lub robić to jak najszybciej. Rodzice pragną, by ich dzieci miały zdrowe zęby i by do dentysty chodziły tylko na przegląd, a nie na leczenie.
Jak można rozwiązać tę sytuację, by “wilk był syty i owca cała”? Mamy dla Was odpowiedź wprost od marki SIMED, która proponuje by z mycia zębów uczynić przygodę. Codzienny rytuał mycia zębów można uczynić czasem spędzonym na zabawie z uroczym dinozaurem, który jest soniczną szczoteczką dedykowaną najmłodszym.

“Ja sama! Ja sam!” Czyli jak wykorzystać chęć dziecka do bycia samodzielnym.

Jako rodzice mamy poczucie, że nikt nie doczyści ząbków naszego malucha lepiej niż my sami. W efekcie co rano i wieczór toczymy bitwy o higienę jamy ustnej, prosimy o otwarcie buzi, szczotkujemy i sprawdzamy. Cały ten proces może być o wiele prostszy i przyjemniejszy, jeśli dziecko dostanie do ręki szczoteczkę soniczną i pozwolimy mu na samodzielność. I być może po pierwszym razie takiego mycia zębów nie będziemy zachwyceni, to jednak dzięki pozytywnym wzmocnieniom, nagradzaniu dziecka za włożony trud i chęci, z pewnością szybko zauważymy efekty, o które nam, rodzicom chodzi. Zęby będą czyste, nasze dziecko dumne ze swojej samodzielności, a my zyskamy kilka minut dla siebie.

 

Dlaczego szczoteczka soniczna czyści dokładniej niż inne?

W odróżnieniu od zwykłych szczoteczek te soniczne same wykonują ruch wymiatająco-pulsacyjny. Ultradźwięki generowane przez silnik urządzenia wprowadzają końcówkę szczoteczki w drżenie. To powoduje, że pasta do zębów łączy się ze śliną, przez co powstają maleńkie bąbelki, które rozbijają płytkę nazębną i czyszczą przestrzenie międzyzębowe. Dzięki temu nie musimy szorować zębów, by były idealnie lśniące i gładkie. Tę metodę dbania o higienę jamy ustnej docenią rodzice zarówno dwu i trzylatków jak i przedszkolaków oraz dzieci wczesnoszkolnych.

Jak dbać o zęby dzieci w wieku 2-6 lat?

Szczoteczka soniczna SIMED to idealne rozwiązanie dla najmłodszych (2- 6 lat). Specjalnie zaprojektowana, elastyczna końcówka w kształcie literu U z wypustkami, łatwo dopasowuje się do zgryzu. Pastę umieszczamy w nakładce, szczoteczkę przykładamy do ząbków, wciskamy guzik na brzuszku dinozaura i zęby myją się same. W tym czasie możemy opowiedzieć dziecku bajkę o tym, jak bardzo mały dinozaur cały aż się trzęsie, by doczyścić wszystkie ząbki i jak bardzo zależy mu na pięknym uśmiechu. Po każdych 30 sekundach następuje króciutka pauza w pracy urządzenia – to sygnał, by zmienić obszar mycia. Po 2 minutach dinozaur sam się wyłączy – w ten sposób dam nam znać, że zęby są idealnie czyste.
Dzieci uwielbiają wesołe dinozaury oraz fakt, że za pomocą przycisku same mogą regulować tryb pracy urządzenia i kolor na jaki świeci brzuszek zwierzaczka. Do wyboru mają tryb od delikatnego, przez codzienny aż po masaż. Szczoteczka dinozaur często otrzymuje imię i staje się nieodzownym towarzyszem codziennej higieny, a historie z nią związane bywają przedmiotem rodzinnych opowieści.

Jak bezboleśnie przetrwać wymianę mleczaków u dziecka? Magiczne działanie szczoteczki sonicznej

szczoteczka_soniczna_SIMED Czas wymiany zębów mlecznych na stałe dla każdego dziecka jest wyzwaniem. Ruszające się zęby często bolą, przez co dzieci przestają myć całą okolicę chwiejącego się zęba. A to poważne zaniedbanie, które może prowadzić do próchnicy zarówno zębów mlecznych, jak i stałych sąsiadujących z kiwającym się ząbkiem. Warto wiedzieć, że zęby mleczne posiadają cieńsze szkliwo i są słabiej zmineralizowane niż te stałe, przez co szybciej się “psują”. Próchnicę w mleczakach trzeba leczyć, ponieważ zbyt wczesne ich usuwanie może prowadzić do słabego rozwoju szczęki, wad zgryzu czy stłoczenia zębów. Leczenie to stres zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica oraz spory wydatek. Zamiast więc leczyć lepiej zapobiegać i dokładnie czyścić zęby szczoteczką soniczną, która sprawdzi się tu lepiej niż jakakolwiek inna szczoteczka czy nawet nić dentystyczna, której dzieci często jeszcze nie potrafią używać.
Zaletą szczoteczki sonicznej jest to, że dzięki emitowanym przez nią drganiom i możliwości ich regulacji dziecko może samo zdecydować, który tryb pracy wybrać i w efekcie wrażliwe obszary myć z włączonym trybem delikatnym. Pamiętajmy, że szczoteczki sonicznej nie musimy dociskać do zębów, co jest szczególnie ważne, gdy czyścimy okolice z mleczakami, które chwieją się i sprawiają dziecku dyskomfort.

Badania wskazują, że potrzeba co najmniej 18 dni, aby wyrobić nowy nawyk, który po około dwóch miesiącach staje się częścią naszej codziennej rutyny. W tym procesie nieocenioną rolę odgrywa szczoteczka soniczna SIMED, uroczo zaprojektowana w formie świecącego dinozaura. Ta szczoteczka nie tylko przyciąga wzrok i doskonale pasuje do małych rączek, ale także wyróżnia się wyjątkową efektywnością. Wyposażona w akumulator, umożliwia korzystanie z niej nawet przez 10-20 dni bez konieczności ładowania, co sprawia, że jest idealna na krótkie wyjazdy.
Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka z łatwością i radością, wybierając szczoteczkę soniczną DINOZAUR od SIMED.

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock