Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Czy dzieci potrzebują zajęć dodatkowych?

W jakim wieku posłać dziecko do przedszkola i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Czy warto inwestować w zajęcia dodatkowe? Jak znaleźć dla dziecka równowagę między nauką a zabawą? Rewolucyjna książka psycholog dziecięcej Anity Janeczek-Romanowskiej i uznanego eksperta od metod nauczania Mikołaja Marceli dostarczy odpowiedzi na setki pytań dręczących każdego rodzica. Książka „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start. Edukacja i rozwój zgodne z naturalnymi potrzebami przedszkolaka” w księgarniach 13 stycznia.

Przed rodzicem każdego malucha piętrzą się pytania: po czym poznać, że dziecko jest gotowe, by pójść do przedszkola? Jak efektywnie wspierać rozwój i edukację dzieci w wieku przedszkolnym? Na co zwracać uwagę w trakcie edukacji w pierwszych latach życia? Czy pozwolić dziecku się bawić, czy jak najszybciej zacząć zachęcać je do nauki? Jak się z nim komunikować bez krzyku i przemocy?

Żyjemy w świecie, w którym dzięki badaniom naukowym coraz więcej wiemy o naturalnych potrzebach dzieci oraz coraz lepiej potrafimy na nie odpowiedzieć. Jednak – jak udowadniają autorzy – paradoksalnie coraz rzadziej to robimy. Winne temu są nasze tradycyjne przekonania na temat tego, jak wygląda proces wychowania dzieci, oraz przestarzałe rozwiązania z zakresu edukacji przedszkolnej, które rozpowszechniły się w naszej zbiorowej świadomości w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Jak w takim razie wspierać rozwój dziecka już od najmłodszych lat?

Mikołaj Marcela, autor bestsellerów poświęconych edukacji „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku” oraz „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem” oraz Anita Janeczek-Romanowska – psycholog dziecięcy, współzałożycielka Ośrodka wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce w Warszawie, udowadniają, że musicie przede wszystkim pamiętać, że to właśnie wy, rodzice, macie największy wpływ na jego rozwój i edukację. Od Was zależy, ile dzieci będą miały czasu na zabawę oraz to, czy i jaki będą miały dostęp do nowych technologii. „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start” uświadomi Wam i pokaże, jak wielką macie moc. Pozwoli wam także świadomie wspierać wasze dzieci na ścieżce rozwoju przedszkolnego – na tej wyboistej drodze, na której to wasze dzieci są bohaterami, a wy wchodzicie w rolę ich najbardziej zaufanych towarzyszy i pomocników.

Czy w ogóle możliwe jest wychowywanie dzieci bez kar i nagród – a jeśli tak, to jak to robić? Jak rozwijać ich potencjał i naturalne talenty? Czy i na jakich zasadach dać dzieciom dostęp do nowych mediów? Jak wspierać dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi? I w końcu: po jaką wiedzę sięgać, by wspierać rozwój swojego przedszkolaka? Jeśli i wy zadajecie sobie te pytania, to ta książka jest dla was. Nie tylko znajdziecie w niej odpowiedzi, ale też praktyczne rozwiązania i porady, dzięki którym łatwiej poradzicie sobie z nowymi wyzwaniami.

„Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start” dostarczy Wam wskazówek jak stworzyć z waszym przedszkolakiem głęboką więź, dzięki której będziecie w stanie wspierać jego rozwój i edukację w zgodzie z jego naturalnymi potrzebami. Dowiecie się również jak zaplanować i przeprowadzić adaptację malucha, czym kierować się przy wyborze przedszkola, jak komunikować się z wychowawcami i czy warto od najmłodszych lat stawiać na zajęcia dodatkowe.

Oprócz szeregu praktycznych przedszkolnych porad i podsumowania najnowszych badań naukowych, lektura „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start. Edukacja i rozwój zgodne z naturalnymi potrzebami przedszkolaka” nie pozwala nam zapomnieć kluczowej prawdy: najważniejsze, z czym może wystartować w życiu dziecko to szczęśliwe dzieciństwo!

Anita Janeczek-Romanowska – psycholog dziecięcy, autorka strony o psychologii dziecka bycblizej.pl, współzałożycielka Ośrodka wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce w Warszawie. Od 13 lat współpracuje z poradniami, placówkami edukacyjnymi i ośrodkami dla rodzin. W swojej pracy wspiera rodziców oraz specjalistów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców, prelekcje i wykłady na konferencjach branżowych oraz naukowych. W pracy psychologa i rodzicielskiej codzienności praktykuje podejścia oparte na szacunku i empatii, ale też sprawdzonej i aktualnej wiedzy psychologicznej. Prywatnie mama 7 letniej Zosi.

Dr Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, ekspert w tematyce edukacji dzieci, a także autor tekstów piosenek. Na Uniwersyteciedzieci Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Jego książki „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” oraz „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem” stały się bestsellerami i obowiązkowymi lekturami dziesiątek tysięcy rodziców w Polsce.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO