Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać?

Szkoła potrafi być mocno wkurzająca: natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na uczniowskich błędach niż sukcesach, staroświeckie metody nauczania, konieczność nauki przedmiotów i faktów, które nie przydadzą się w prawdziwym życiu… A wszystko to musi się zacząć nierzadko nawet przed bladym świtem o 8 rano. „Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać” to poradnik dla każdego sfrustrowanego ucznia nie tylko o tym, jak przetrwać najtrudniejsze momenty w szkole, lecz także jak odnieść w niej wymarzony sukces. To także niezwykle pomocna pozycja dla wszystkich tych, którzy myślą o edukacji domowej lub już z niej korzystają. W księgarniach od 23 lutego.

Jak było w szkole? Na to pytanie większość uczniów zgrzyta zębami. Bo odpowiedź jest często taka sama: było nudno, sztywno i powtarzalnie. Większość placówek edukacyjnych w niczym nie przypomina magicznego Hogwartu czy Alfea Academy z Sagi Winx. Chodzenie do szkoły często wiąże się dziś ze stresem i niechęcią.

Dlaczego w szkole jest tyle trudnych kartkówek i sprawdzianów? Jak przygotować się do nauki, by kosztowała nas jak najmniej wysiłku? Czemu mało który nauczyciel liczy się z Twoją opinią? Dlaczego w szkole jest tak mało miejsca na nonkonformizm? I jak spędzać czas poza szkołą, by nauka przychodziła łatwo i przyjemnie?

Mikołaj Marcela doradzi, jak na własną rękę przeprowadzić prywatną rewolucję edukacyjną. W książce znajdziesz setki rad, m.in.:

– jak każda porażka staje się szansą na odkrycie czegoś nowego;

– jakich narzędzi używać i jak tworzyć notatki, by wiedza sama została ci w głowie;

– jak przekonać rodziców, że godziny spędzone przy YouTubie są ważnym elementem twojej edukacji;

– jak uczyć się mniej, a osiągać więcej;

– jak zorganizować przestrzeń, w której siądziesz do nauki;

– jak zaplanować naukę, by wkuwanie do ważnej klasówki nie zmieniło się w torturę;

– jak sen, sport i jedzenie wpływają na naukę;

– jak odkryć, że uczenie się to super sprawa i naprawdę może mieć sens.

Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, ekspert w tematyce edukacji dzieci, a także autor tekstów piosenek. Wicedyrektor kierunków sztuka pisania oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jego książki Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku, Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem, Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start oraz Jak nie zgubić dziecka w sieci stały się bestsellerami i obowiązkowymi lekturami dziesiątek tysięcy rodziców w Polsce.

Tytuł: „Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać”

Autor: Mikołaj Marcela

Data premiery: 23 lutego 2022

Cena: 39,90 zł

Liczba stron: 256

Wydawnictwo: You&YA

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock