Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Opowiedz dziecku czym jest miłość, przyjaźń, duma i nieśmiałość

Bycie Rodzicem związane jest min. z odpowiedziami na trudne pytania naszych pociech oraz tłumaczeniu im rzeczy, których jeszcze nie potrafią pojąć. Dla nas, nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza, kiedy chcemy zrobić to w jak najatrakcyjniejszy dla dziecka sposób i to tak, aby pojęło to, co chcemy mu przekazać. Dlatego jeśli jeśli chcecie powiedzieć maluchowi czy jest miłość, przyjaźń, nieśmiałość czy duma, proponujemy sięgnąć po 3 część Przygód Fenka z cyklu emocje. To rewelacyjne bajki edukacyjne, dzięki którym twoje dziecko lepiej zrozumie emocje.

Przyjaźń

Maluchy pragną kontaktu z rówieśnikami i szybko nawiązują pierwsze przyjaźnie. Jednak nie zawsze potrafią zrozumieć, że przyjaciela nie można mieć na wyłączność. W bajeczce Przygody Fenka- Przyjaźń będziecie mogli wspólnie poczytać o przyjaźni, o tym , że świadczą o niej nie słowa lecz czyny, a to wszystko za sprawą liska Fenka i jego przygód.

Książeczkę znajdziecie tutaj: >klik<

Miłość

Jak wytłumaczyć dziecku czym jest miłość? Że to uczucie, którym go darzymy z całego serca, wspólnie spędzane chwile to właśnie miłość?

Wydaje się to proste, jednak dla małego dziecka może być nie do końca zrozumiałe.

Dzięki książeczce Przygody Fenka- miłość maluch łatwiej zrozumie, co oznacza słowo „kochać”, dowie się jak inaczej może określać różne pozytywne uczucia oraz jak poznać różnicę pomiędzy miłością i przyjaźnią. Przygody Fenka to także bajka ucząca o tym, jak odpowiednio używać słowa kocham.

Książeczkę znajdziecie tutaj: >klik<

Nieśmiałość

Nawet jeśli nasze dziecko nie wie czym jest nieśmiałość i odważnie kroczy przed siebie, warto zapoznać je z tą emocja i z kolejną książeczką Przygód Fenka- nieśmiałość, tak, aby potrafiło wesprzeć swych nieśmiałych kolegów w trudnych dla nich momentach oraz wiedziało w jaki sposób to zrobić.

Książeczkę znajdziecie tutaj: >klik<

Duma

Z książeczki Przygody Fenka- duma Twoja pociecha dowie się, że istnieją słowa, które mają różne znaczenia, chociaż brzmią tak samo oraz co to właściwie jest ta duma. Będzie mogła zastanowić się, w jakich sytuacjach może być z siebie dumna, co ma duże znaczenie w kształtowaniu poczucia własnej wartości.

Książeczkę znajdziecie tutaj: >klik<

Przygody Fenka, to pięknie ilustrowane książeczki o emocjach z dostosowaną do wieku dzieci treścią, które zawierają również wiele dodatkowych materiałów, takich jak:

 • pomysły na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem po przeczytaniu książeczki,
 • wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych, a do tego są w bardzo atrakcyjnych cenach 🙂

Przygody Fenka to pomoc wychowawcza, będąca idealnym sposobem na przyjemne, ale i efektywne spędzenie czasu z maluchem.

Przygody
                             Fenka
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO