Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Dlaczego drewniane zabawki są najlepsze dla Twojego dziecka?

Pragniemy zapewnić naszym dzieciom szczęśliwe dzieciństwo. Jednym z jego elementów jest dobra, bezpieczna zabawa. Stąd nieraz rodzice spędzają długie godziny, wyszukując zabawki najodpowiedniejsze dla swoich pociech. Nieraz pozostawiają decyzję co do wyboru dzieciom, które łatwo zwracają uwagę na przedmioty drogie i krzykliwe. Klasyczne drewniane zabawki łatwo im przeoczyć. Tymczasem to właśnie one są gwarancją udanej zabawy! Dlaczego jeszcze warto je mieć?

Drewniane zabawki zawsze na czasie

Kto z nas nie układał jako dziecko budowli z drewnianych klocków? Zabawki z drewna nigdy nie wychodzą z mody. Rzadko się zdarza, by zrobił się wokół nich komercyjny szum, a jednak cieszą się powodzeniem od pokoleń. W przeciwieństwie do plastikowych, cyfrowych zabawek, które co roku giną wśród innych technologicznych gadżetów, są ponadczasowe.

Istnieje wiele powodów, dla których drewniane zabawki są lepsze – nie tylko dla Twojego dziecka, ale także dla środowiska. Są wytrzymałe, przy ich produkcji powstaje niewiele odpadów i ulegają biodegradacji.

Dobrej jakości drewniane klocki, układanki i figurki nie zawierają PVC, ftalanów ani podobnych substancji chemicznych stosowanych w zabawkach plastikowych. Należy jednak uważać na tanie, niskiej jakości drewno. Niektóre zabawki są wykonane ze sklejki, która jest pełna toksycznych klejów i wydziela formaldehyd. Brak kontroli jakości tych tańszych materiałów oznacza, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że użyto również farb skażonych ołowiem. Jeżeli chcesz uniknąć zagrożenia, zwracaj uwagę na atesty.

Budowanie z klocków bawi i rozwija

Drewniane klocki edukacyjne pozwalają dzieciom cieszyć się długimi godzinami zabawy. Usiądź z maluchem i razem zbudujcie wspaniałe konstrukcje. Czy Twoja wieża jest wystarczająco stabilna? O nie, uważaj! Szybko dodaj kolejny klocek, aby ją ustabilizować. Użyj swojej wyobraźni, aby za każdym razem wymyślić coś nowego. Kreatywne pomysły Twojego dziecka z drewnianymi klockami na pewno Cię zaskoczą!

Zalety takich zabaw są niezliczone! To m. in.:

  • rozwój motoryki małej,
  • kształtowanie twórczego myślenia i zdolności konstrukcyjnych,
  • trening koncentracji uwagi.

Ponadto klockami z drewna dziecko może bawić się zespołowo. Wspólne działanie otwiera je na innych i rozwija umiejętności komunikacyjne.

Drewniane układanki uczą spostrzegawczości

Drewniane puzzle są gwiazdami dziecięcych zabaw. W zależności od wieku, firmy zabawkarskie oferują modele z większą lub mniejszą ilością elementów i stopniem trudności, od mniej niż 10 elementów dla maluchów do 1000 elementów dla 9-12-latków. Te dla najmłodszych mają często specjalne uchwyty, aby niewprawne dłonie maluszka były w stanie je uchwycić.
Bawiąc się układankami z drewna dziecko rozwija się manualnie, uczy się rozpoznawania kształtów i kolorów i ćwiczy spostrzegawczość. Dopasowując do siebie poszczególne elementy, kształtuje logiczne myślenie. Drewniane układanki są też bardzo lubiane przez najmłodszych, dlatego są idealne na prezent.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO