Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Materace dla zdrowia najmłodszych

Dzięki tkaninom o właściwościach termoregulacyjnych materac może zimą ogrzewać, a latem chłodzić. Regenerację organizmu dziecka wspomagają pokrowce, które zawierają mikrokapsułki z algami morskimi czy tkaninę z aloesem.

Chłodzi lub grzeje

Spośród materaców dla noworodków i starszych dzieci możemy wybrać modele, które zapewnią:
1. Ciepło podczas zimy
Posiadają czerwoną stronę, która grzeje. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu włókna, które ma w strukturze okrągłe otwory – poprawiające właściwości grzewcze. Większa powierzchnia włókna ułatwia odparowywanie wilgoci oraz jej szybsze usuwanie ze skóry i tkaniny.

2. Chłód podczas upałów
Z kolei ich błękitna strona chłodzi skórę dziecka. Charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza i zdolnością szybkiego schnięcia. Dzięki temu materac Seasons utrzymuje uczucie przyjemnego chłodu. Działanie to umożliwia tkanina, która wykonana jest z 4-kanalikowego, wydrążonego włókna poliestrowego.

Mikrokapsułki ze spirulinąspirulina algi morskie

Co zrobić, aby przyspieszyć regenerację i odnowę organizmu naszego dziecka podczas snu? W tym celu możemy zakupić materac Genius, którego pokrowiec wykonano z tkaniny zawierającej mikrokapsułki z ekstraktem ze spiruliny (algi morskie). Podczas snu mikrokapsułki stopniowo uwalniają składniki alg, które działają kojąco na skórę dziecka: witaminy, minerały, aminokwasy, beta-karoten, żelazo, przeciwutleniacze czy proteiny.

Tkanina z aloesemliscie aloesu

Właściwości prozdrowotne wykazuje także Naturel, czyli kolejny materac z linii Sensillo-Supreme. Jego pokrowiec wykonano z tkaniny aloe vera. Stosowane w medycynie od setek lat liście aloesu nawilżają, chronią i regenerują skórę. Zalecane są szczególnie w przypadku skóry wrażliwej. Tkanina zastosowana w tym materacu wykazuje właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i grzybobójcze, dlatego pomaga chronić naszą pociechę przed roztoczami. Warto dodać, iż ten model materaca posiada certyfikat wyrobu medycznego.

Mata lateksowa

Jeśli szukamy materaca, który dostosowuje się do kształtu i wielkości ciała dziecka, warto postawić na model wypełniony matą lateksową. Jest ona wykonana z lateksu – będącego połączeniem naturalnego kauczuku i lateksu syntetycznego.

Mata lateksowa jest ceniona ze względu na wysoką elastyczność punktową. Dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała – zapewniając właściwe podparcie dla kręgosłupa. Poza tym jest odporna na odkształcenia.

Mata kokosowa

Alternatywą jest mata wykonana z włókna kokosowego, które jest pozyskiwane ze skorupy orzecha kokosowego. Jest ono twarde i sztywne, dzięki czemu stabilizuje konstrukcję materaca. Zapewnia właściwe podparcie dla kręgosłupa dziecka. Jest przewiewne, nie zatrzymuje cyrkulacji powietrza i wilgoci, ani nie przyswaja kurzu. Poza tym włókno kokosowe zawiera sole mineralne, które obniżają ryzyko rozwoju drobnoustrojów.

Jakie właściwości?materac

Podsumowując, najważniejsze właściwości materaców, które pomogą w poprawie zdrowia naszych dzieci:
– zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu i przepływu powietrza przy skórze (m.in. dzięki regularnej perforacji całej powierzchni maty czy otulinie z włókniny puszystej)
– niezatrzymywanie wilgoci i łatwe odparowywanie (m.in. za sprawą mikroporowatej struktury)
– nieprzyswajanie kurzu
– właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne.

Szukając materaca dla naszych pociech powinniśmy wybrać taki, który nie tylko zapewni spokojny sen, ale także pomoże uniknąć chorób i poprawić zdrowie w pierwszym okresie życia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock