Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Nieoczywisty pomysł na danie z kaszki – tym posiłkiem zachwyci się nawet najbardziej wymagający smakosz!

Obok warzyw i owoców bardzo ważne miejsce w menu malucha, który rozpoczął już rozszerzanie diety, zajmują produkty zbożowe. Zapoznawanie dziecka z ich smakiem nie zawsze jest łatwym zadaniem, dlatego warto zachęcić niemowlę do polubienia zbóż, podając mu kaszkę w fantazyjnym wydaniu.

Każdemu rodzicowi zależy, aby dziecko zajadało się wartościowymi posiłkami bez grymaszenia. Nie bez powodu – właściwie skomponowany jadłospis to fundament harmonijnego rozwoju niemowlęcia. Produkty zbożowe w postaci kaszek stanowią ważny element prawidłowo skomponowanej diety, a pochodząca ze zbóż energia daje maluchowi siłę do codziennej nauki i zabawy.
Pyszny smak, witaminy* i składniki mineralne* to 3 powody, dla których warto podawać niemowlęciu kaszkę każdego dnia – również w nietypowym wydaniu! Poznaj oryginalny przepis, który z pewnością przypadnie do gustu maluchowi i odmieni wygląd jego codziennego menu. Bo nietrudno wyobrazić sobie uśmiech na twarzy dziecka widzącego zabawne kształty na swoim talerzyku.
Oto owocowa stonoga z użyciem kaszki dla niemowlęcia po 6. miesiącu.
Do przygotowania 1 porcji potrzebne będą:

  • 20 g kaszki BoboVita mlecznej manny 3 owoce po 6. miesiącu życia,
  • 40 ml wody do przygotowania kulek z kaszki,
  • 20 g przecieru owocowego w słoiczku banan po 4. miesiącu życia,
  • 20 g przecieru owocowego w słoiczku jabłka i jagody po 4. miesiącu życia,

Do kaszki dodaj wodę i wymieszaj do uzyskania jednolitej zwartej konsystencji. Z gotowej masy uformuj kilka kulek. Przeciery owocowe przełóż do naczyń, a następnie umieść w zamrażarce na minimum 4 godziny, po tym czasie wyjmij je, a następnie za pomocą łyżeczki wydrąż z uzyskanych sorbetów małe kulki o wielkości zbliżonej do tych z kaszki. Przygotuj talerz i układaj na nim wszystkie kulki w taki sposób, aby kształtem przypominały stonogę – gotowe!

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego u niemowląt i małych dzieci.

* Dotyczy kaszek mlecznych BoboVita, które zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminy A, D i wapń. Bezmleczne kaszki BoboVita zawierają cynk, żelazo i wapń. Kaszka ryżowa owoce leśne zawiera wapń i żelazo, a kaszka zbożowa jabłko śliwka zgodnie z przepisami prawa zawiera tylko witaminę B1.

www.nutricia.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO