Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Niewielka zmiana – wielki efekt dziecięcej sypialni

Podobno kobieta zmienną jest, jednak nikt tak się nie zmienia, jak dorastająca pociecha. Dzieci bardzo szybko rosną, doświadczają świata oraz rozwijają swoje zainteresowania. W swoich pokojach tworzą azyl, w którym mogą odpoczywać, uczyć się i bawić. Podpowiadamy, jak niewielkim kosztem wprowadzić zmiany w dziecięcej sypialni, by uzyskać efekt godny małego odkrywcy.

Dzieci jednego dnia marzą, by w przyszłości zostać królem lub królową, innego śnią o byciu weterynarzem, a jeszcze kolejnego rozmyślają, co zmienią, gdy zostaną prezydentem. Bardzo trudno jest nadążyć za dziecięcymi fantazjami. Aranżowanie sypialni małego pirata, który za kilka miesięcy będzie małym strażakiem, to nie lada wyzwanie. W takiej sytuacji warto poznać patenty na niedrogie odświeżenie, a nawet całkowitą rearanżację pokoju dziecka, dzięki którym uzyskamy wielki efekt.

Dziecięcy hand made

Najmłodsi uwielbiają ręcznie robione dekoracje. To pomysł nie tylko na spędzenie czasu w gronie najbliższych, ale również okazja do rozwijania talentów u dzieci. Jak wykorzystać hand made w aranżacji dziecięcej przestrzeni? Wystarczą dłonie wszystkich członków rodziny oraz różnokolorowe farby. Pięknym i niedrogim sposobem na ożywienie pokoiku będzie odciśnięcie dłoni na ścianach. Oryginalna i bardzo intymna dekoracja w jednym. Dzieci, które lubią robótki ręczne, mogą razem z rodzicami stworzyć niepowtarzalny stolik z palet, który ozdobią według swojego fantazyjnego gustu, lub zrobić materiałowe osłonki na lampki. Dekoracje wykonane własnoręcznie przez dzieci oraz rodziców będą najciekawszymi ozdobami.

Naklejka dobra na wszystko

zdj. www.homebook.pl

Coraz częściej decydujemy się na monochromatyczne dziecięce wnętrza, rezygnując tym samym z pstrokatych tapet. Jest to rozwiązanie idealne, ponieważ jednokolorowy pokój będzie pasował do malucha oraz nastolatka. Wszystko tak naprawdę zależy od dodatków. Na rynku dostępnych jest wiele łatwo zmywalnych naklejek oraz fototapet o wielu wzorach, które można często wymieniać. Dzięki nim w bardzo prosty sposób możemy zmienić całą koncepcję, zgodnie z którą urządzaliśmy pokój. Dla małych dzieci najlepsze będą naklejki o wyraźnych konturach i kolorach przedstawiające zwierzęta lub postacie z bajek – możemy bawić się ich wielkością oraz rozmieszczeniem. Naklejki mogą stać się drobną dekoracją przy łóżku lub zająć całą ścianę. Ciekawym rozwiązaniem są również wielkoformatowe fotografie ścienne. W ten sposób można udekorować pokój dziecka na przykład zdjęciami rodzinnymi.

Mali lubią duże gadżety

Czasami wystarczy dodać jeden element, który zmieni całe wnętrze. A gadżetów dla starszych i młodszych na rynku nie brakuje. Mieszkańcy wysokich kamienic lub domów mogą zrobić niespodziankę swoim milusińskim, wieszając im w pokoju wyjątkową huśtawkę, która nie tylko będzie służyła do zabawy, lecz także spełni rolę oryginalnego krzesła. Podobny efekt wywoła ogromny kolorowy puf, który stanie się idealnym miejscem do wieczornego czytania książek.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock