Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

O czym trzeba pamiętać, planując wycieczkę z niemowlęciem?

Choć jesień zbliża się wielkimi krokami, to we wrześniu pogoda zazwyczaj wciąż dopisuje. Warto wykorzystać ten czas, aby odetchnąć od codzienności i spędzić go z dzieckiem w ciekawy sposób. O znalezienie malowniczego miejsca czy atrakcji nietrudno, jednak wyjazd z niemowlęciem może być dla rodziców wyzwaniem. To zrozumiałe – maluch jest jeszcze bardzo mały i ma wyjątkowe potrzeby. Dowiedz się, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, planując odpoczynek z niemowlęciem.

Nie za daleko od domu

Należy przede wszystkim pamiętać, że każde dziecko inaczej zachowuje się w podróży. Niektóre maluchy kochają wycieczki czy dłuższe wyjazdy, inne potrzebują czasu, aby zaklimatyzować się w nowym miejscu. Dokładnie tak jak dorośli! Jeśli więc nie podróżowaliście jeszcze z dzieckiem – lepiej być przygotowanym na każdy scenariusz, ale nie warto martwić się na zapas. Po prostu dajcie swojemu dziecku uwagę i spokój, a dobre powietrze i ciekawe otoczenie prędzej czy później zdziała cuda.

Ochrona przed słońcem

Chociaż z końcem września lato się kończy, nadmiar słońca o tej porze roku jest tak samo niebezpieczny jak w typowo letnich miesiącach. Właśnie dlatego należy uważać i nie wystawiać malucha na promienie słoneczne. Niemowlę ma bardzo wrażliwą skórę, która jest podatna na poparzenia. Jeśli pogoda dopisuje, lepiej ograniczać przebywanie z dzieckiem w nasłonecznionych miejscach oraz stosować kremy z wysokim filtrem ochronnym. Bardzo istotna jest również ochrona oczu i głowy malucha. W przypadku najmłodszych podróżników sprawdzi się bawełniana czapeczka lub apaszka.

Pamiętaj o owadach!

Aby rodzinny wyjazd nie kojarzył się wyłącznie ze śladami po ukąszeniach, warto przede wszystkim zaopatrzyć się w łagodne dla malucha preparaty przeciwko owadom – komarom, meszkom czy kleszczom. Poza ochroną skóry należy również pamiętać o zabezpieczeniu pożywienia i napojów – aby nie dostał się do nich żaden owad, np. pszczoła. Na wyjeździe świetnie sprawdzą się także klosze z siatki, którymi można osłonić pokarmy.

Zawsze w gotowości

Nawet jeśli w danym momencie na zewnątrz świeci piękne słońce, wrześniowa aura nie zawsze bywa przewidywalna. Oprócz zabrania dla malucha kocyka i ciepłych ubranek – sweterka, kurtki czy czapeczki – lepiej być przygotowanym na wypadek infekcji. Należy pamiętać o spakowaniu termometru, wskazanych przez pediatrę środków przeciwgorączkowych oraz książeczki zdrowia dziecka. Podczas podróży samochodem warto zwrócić uwagę na klimatyzację (jeśli ją włączamy) oraz kierunek nawiewu – to częsta przyczyna przeziębień nie tylko u najmłodszych.

Posiłek dla malucha to nie ten z lokalnej restauracji

Choć regionalne potrawy to często wyczekiwany przez rodziców element pobytu w nowym miejscu, nie oznacza to, że będą one odpowiednie dla małego dziecka. Młody organizm jest wyjątkowo delikatny i ma inne potrzeby żywieniowe niż organizm osoby dorosłej. W pierwszym półroczu jedynym i wystarczającym pokarmem dla niemowlęcia jest mleko mamy. Po tym okresie maluch jest gotowy na rozszerzanie diety (mleko mamy wciąż jednak stanowi podstawę żywienia). Aby wspierać w tym czasie prawidłowy rozwój dziecka i dba

o jego bezpieczeństwo, warto sięgać po żywność przeznaczoną dla niemowląt i małych dzieci ze wskazaniem wieku na opakowaniu (np. po 6. czy 8. miesiącu życia). Składniki w takich produktach spełniają restrykcyjne normy jakości, określone przez prawo krajowe i Unii Europejskiej, a ich wartość odżywcza jest zbilansowana i dopasowana do potrzeb młodego organizmu na różnych etapach rozwoju. Mimo, że z pewnością rodzice znajdą takie produkty w pobliskim sklepie, te najbardziej lubiane przez malucha warto przed wyjazdem spakować do walizki. Dobrym pomysłem podczas pobytu w restauracji z dzieckiem jest poproszenie obsługi o podgrzanie słoiczka (zgodnie z opisem na opakowaniu) – wtedy maluch będzie cieszył się posiłkiem wspólnie z rodzicami.

Pomysł na smakowitą podróż

Przykładem żywności przeznaczonej dla najmłodszych, która doskonale sprawdzi się także podczas wycieczki, jest linia BoboVita Bio. To szeroka gama produktów skomponowanych ze składników w 100% z certyfikowanych ekologicznych upraw i w 100% z certyfikowanych ekologicznych hodowli. Powstają one z myślą o dobru planety – różnorodności biologicznej, kondycji gleby oraz źródłach wody. Receptury o pysznym smaku bez konserwantów*, bez barwników* i bez wzmacniaczy smaku* sprawiają, że maluch już od początku dostaje to, co dla niego dobre. Tak jak inne produkty przeznaczone dla najmłodszych spełniają surowe normy jakości i posiadają wskazanie wieku, dlatego pozwalają rozszerzać dietę dziecka w bezpieczny sposób.

* Zgodnie z przepisami prawa, jak inne produkty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

zdj. biuro prasowe Nutricia

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock