Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.
Okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci-na-twarzy-nastolatka

Okulary przeciwsłoneczne – dlaczego Twoje dziecko ich potrzebuje?

Jeśli masz wątpliwości czy okulary przeciwsłoneczne dla dzieci są naprawdę potrzebne, zaufaj specjalistom. Potwierdzają, że już od 6. miesiąca życia, kiedy dziecko coraz częściej przebywa na bezpośrednim słońcu, oczy dzieci muszą być chronione. Warto wiedzieć, że dzieci są szczególnie narażone na negatywne skutki działania promieniowania UV, ponieważ ich skóra i oczy są bardziej wrażliwe niż u dorosłych. Eksperci oceniają, że większość ekspozycji na słońce odbywa się do 18. roku życia, kiedy spędzamy na zewnątrz najwięcej czasu. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla Twojego dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Wybieramy tylko okulary sprawdzonych, certyfikowanych marek, by zapewnić najlepszą ochronę oczom swojego dziecka. Poznaj cztery cechy, dzięki którym wybierzesz dobre okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Gwarantowany filtr UV400

Pierwszym kryterium jest dostępność certyfikatów oraz gwarantowanego filtra UV400. Tylko okulary z potwierdzonym filtrem UV, takie jak modele dostępne w specjalistycznym sklepie UVOK.pl, to właściwa ochrona i bezpieczeństwo. Okulary przeciwsłoneczne bez tego filtra nie zapewniają żadnej ochrony przed promieniowaniem UV, które jest szkodliwe dla oczu.

Bezpieczne i zdrowe materiały

Materiały, z których wykonane są okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, powinny być bezpieczne dla zdrowia. Warto wybierać produkty wolne od BPA i innych szkodliwych substancji chemicznych. Zyskujemy dzięki temu również pewność, że okulary nie uczulą dziecka. Ponadto, soczewki powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia, wykonane np. z poliwęglanu, co jest szczególnie ważne dla aktywnych maluchów.

Elastyczne oprawki okularów przeciwsłonecznych

Oprawki okularów powinny być elastyczne i wytrzymałe, aby nie połamały się podczas przypadkowych upadków czy badania przez dziecięce rączki. Elastyczność oprawek zapewnia również wygodę noszenia i dobre dopasowanie do kształtu głowy, dzięki czemu dziecko chętnie będzie nosiło okulary. Warto zwrócić uwagę na modele z dopasowanymi do dziecięcej anatomii noskami i zausznikami. Nowoczesne marki wychodzą naprzeciw rodzicom, oferując ciekawe rozwiązania, jak na przykład hiperelastyczne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci marki Mokki, które zamiast malutkich śrubek mają przyjazny system giętkich przegubów oraz opatentowany montaż Click & Change. Okulary Mokki dedykowane są dla najmłodszych dzieci w wieku od 0 do 5 lat.

Elastyczne-okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci-w-rekach-dziewczynki

 

Modne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Choć może się wydawać, że wygląd nie jest ważny, w przypadku dziecięcych okularów ma duże znaczenie. Modne i atrakcyjne dla dziecka okulary zwiększają szansę, że maluch będzie je chętnie nosił. Warto wybierać ciekawe wzory, kształty i ulubione kolory dziecka: na stronie UVOK.pl znajdziemy ogromny wybór – od fasonów jak gwiazdki czy serca, przez okulary Switch zmieniające kolor po kwiatowe printy i lustrzane szkła.

Okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci-Real-Shades-Switch

Jak zachęcić dziecko do noszenia okularów przeciwsłonecznych?

Nie każdy maluch od razu zaakceptuje noszenie okularów przeciwsłonecznych. To jednak bardzo ważny nawyk, który ma wpływ na zdrowie dziecka. Tak samo, jak przyzwyczajamy dziecko do kasku rowerowego czy kapelusza na słońce, powinniśmy przekonywać je do okularów, które chronią wzrok dziecka. Jak to zrobić?

⦁ Wybierz ulubiony kolor

Pozwól dziecku wybrać okulary, które mu się podobają! Taki wybór może sprawić, że noszenie okularów stanie się dla niego bardziej atrakcyjne i chętnie będzie je zakładać. Uwaga jednak: nie pozwalaj dziecku wybierać okularów na bazarach, straganach czy popularnych sieciówkach: nawet, jeśli mają ulubioną postać z bajki albo fikuśny kształt. Takie okulary narażają dziecko na szkodliwe działanie promieni słonecznych – i to nie tylko w słoneczne dni. Promieniowanie ultrafioletowe jest stale obecne. Pamiętajmy o zwróceniu uwagi na filtry, certyfikaty i badania. Sprzedawca nie chce Ci ich udostępnić? Nie inwestuj w takie „zabawkowe” okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, które szkodzą oczom Twojego dziecka! Wzrok mamy tylko jeden!

⦁ Daj dobry przykład

Dzieci często naśladują swoich rodziców. Jeśli mama i tata noszą okulary przeciwsłoneczne, maluch będzie chciał robić to samo. Pokaż, że noszenie okularów jest codziennością i jest ważne dla zdrowia, a dziecko z większą chęcią będzie zakładać je na nos.

⦁ Ucz poprzez zabawę

Zabawne opowieści czy wymyślone przez Ciebie bajki o supermocach okularów przeciwsłonecznych z pewnością zachęcą dziecko do noszenia okularów. Można także wykorzystać ukochaną lalkę lub misia, które również noszą okulary, co może dodatkowo zmotywować malucha.

Waga ochrony wzroku dzieci

Oczy dzieci są bardziej wrażliwe na promieniowanie UV niż oczy dorosłych. Bardziej przezierna soczewka i większa źrenica przepuszczają więcej szkodliwego promieniowania, co może prowadzić do poważnych uszkodzeń wzroku. Brak odpowiedniej ochrony może skutkować rozwojem chorób takich jak m.in.: zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej w późniejszym wieku. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat nosiły okulary przeciwsłoneczne, które skutecznie chronią ich oczy przed słońcem. Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych dla dzieci to inwestycja w ich zdrowie.

Współpraca reklamowa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO