Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Zawierają więcej składników mineralnych i witamin niż myślisz – czy znasz wszystkie powody, dla których warto podawać kaszki niemowlęciu?

Kaszki zbożowe to po warzywach i owocach jedne z pierwszych nowości, które uzupełniają menu niemowlęcia na etapie rozszerzania diety. Ich delikatny i pyszny smak sprawia, że maluchy je uwielbiają. To jednak nie wszystkie zalety, które kryją w sobie te zbożowe posiłki – nadszedł czas, aby poznać wszystkie ich benefity!

Kaszka to bezpieczny sposób na wprowadzanie zbóż do diety malucha

Zastanawiając się nad wyborem produktów zbożowych dla malucha, warto pamiętać, że młody organizm jest wyjątkowo delikatny, wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych i wciąż intensywnie się rozwija. Jego wymagania żywieniowe są z tego względu szczególne – potrzebuje posiłków bezpiecznych i odpowiednich – zarówno pod względem wartości odżywczej, jak i konsystencji. Kaszki przeznaczone specjalnie dla najmłodszych to produkty, które powstały z myślą o wrażliwych organizmach niemowląt i małych dzieci. Zawarte w nich zboża przechodzą nawet kilkaset testów jakości i bezpieczeństwa, a widoczne na opakowaniu wskazanie wieku (np. po 6., 8. czy 10. miesiącu życia) jest gwarancją składu, zgodnego z wymaganiami prawa i dostosowanego do potrzeb niemowląt oraz małych dzieci na różnych etapach rozwoju.

Kaszka uzupełnia potrzeby żywieniowe dziecka

Produkty zbożowe w postaci kaszek są źródłem wielu ważnych dla rozwoju składników odżywczych. Pomagają realizować zapotrzebowanie na węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy oraz składniki mineralne. Kaszki mleczne zawierają jod – wspierający uczenie się oraz pamięć, wapń[1] i witaminę D – dla mocnych kości i zębów, cynk, żelazo oraz witaminy A i C – dla wsparcia układu odpornościowego, a także witaminy z grupy B, w tym tiaminę (B1)[2] dla rozwoju układu nerwowego oraz witaminę B6 i biotynę dla metabolizmu energetycznego.

Wybór na miarę potrzeb malucha

Przykładem kaszek przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci są propozycje od BoboVita, które zawierają cenne witaminy* (A, C, D, E, B1, B6, biotynę), ważne składniki mineralne* (takie jak wapń, żelazo i jod) oraz są dostępne w wielu uwielbianych przez dzieci smakach – to 3 powody, dla których warto podawać je maluchowi każdego dnia.

Kaszka to idealny pomysł na naukę dobrych przyzwyczajeń

Maluch we wczesnym okresie życia jest najbardziej otwarty na nowe doświadczenia, dlatego rozszerzanie diety jest niepowtarzalnym momentem na naukę i utrwalanie zasad prawidłowego żywienia. Śniadanie to jeden z najważniejszych elementów codziennej diety, który zaspokaja głód po nocnej przerwie i daje energię na rozpoczęcie dnia. Sięgając rano po kaszkę przeznaczoną dla malucha, rodzice mogą mieć pewność, że podają mu pełnowartościowy[3] posiłek, który dostarcza składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach dla prawidłowego rozwoju i zabawy.

Kaszka to wygoda wprowadzania zbóż do diety dziecka

Kaszki przeznaczone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci nie wymagają gotowania – sposób, w jaki należy je przyrządzić, jest prosty i zawsze opisany na opakowaniu. Aby je prawidłowo przygotować, wystarczy odmierzoną ilość produktu zmieszać – w przypadku kaszki mlecznej – z ciepłą wodą, a w przypadku kaszki bezmlecznej – z mlekiem mamy lub mlekiem modyfikowanym.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

* Dotyczy kaszek mlecznych BoboVita, które zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminy A, D i wapń. Bezmleczne kaszki BoboVita zawierają cynk, żelazo i wapń. Kaszka ryżowa owoce leśne zawiera wapń i żelazo, a kaszka zbożowa jabłko śliwka zgodnie z przepisami prawa zawiera tylko witaminę B1.

[1] Zgodnie z wymaganiami prawa w kaszkach mlecznych.

[2] Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego u niemowląt i małych dzieci.

[3] Dotyczy produktu przygotowanego zgodnie z rekomendacją producenta, dodatek mleka i owoców w proszku w zależności od rodzaju kaszki.

www.nutricia.com.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock