Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Ogród mój widzę ogromny! Czyli Kärcher wspiera Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

W tym jak i minionym roku wszyscy odczuliśmy z pewnością liczne niedogodności związane bezpośrednio, lub pośrednio, z pandemią koronawirusa. Izolacja, konieczność ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi, rezygnacji z wydarzeń sportowych, kulturalnych, jak i ze spotkań rodzinnych. Nie jest to dla nikogo sytuacja komfortowa. Pamiętajmy jednak, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które są szczególnie wrażliwe na wszelkiego rodzaju nagłe zmiany, odczuły to szczególnie mocno. Właśnie dlatego firma Kärcher, której polskie przedstawicielstwo mieści się w Krakowie, postanowiła wesprzeć darowizną sprzętową podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”– organizacji pozarządowej również mającej siedzibę w Królewskim Mieście.  Firma przekazała fundacji m.in. nowości: bateryjne urządzenia do pielęgnacji ogrodu, myjkę wysokociśnieniową wysokiej klasy, sterowaną aplikacją mobilną czy rewolucyjnego mopa elektrycznego.

30 września 2021 firma Kärcher – lider w branży utrzymania czystości, przekazała na ręce Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” swoje urządzenia z asortymentu urządzeń dla konsumentów – Home & Garden. Przeznaczeniem tych maszyn jest trafienie do dwóch ośrodków rehabilitacyjnych i organizujących terapię zajęciową dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzonych przez fundację. Jeden z nich mieści się w Lubiatowie, drugi natomiast w Radwanowicach. Jolanta Zachara, Dyrektor Marketingu Kärcher Sp. z.o.o . tak skomentowała tę inicjatywę:

„Od lat działania społecznie odpowiedzialne, czyli wsparcie potrzebujących jest obecne w naszej aktywności w Polsce, podobnie jak w działalności Kärcher na świecie. Teraz i pandemia pokazała, gdzie te potrzeby wzrastają. I gdzie moglibyśmy pomóc sprzętem Kärcher. A mogliśmy pomóc Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” i jej podopiecznym przekazując narzędzia ogrodowe, urządzenia do utrzymania czystości  w Ośrodku „Dolina Słońca” w Radwanowicach i Warsztatach Terapii Zajęciowej „Spotkajmy się” w Lubiatowie. Tak też zrobiliśmy. Fundacja otrzymała sprzęt Kärcher: bateryjne narzędzia ogrodowe, w tym kosiarkę, podkaszarkę, trymery, nożyce do trawy, żywopłotu i krzewów, systemy nawadniania ogrodu, a także urządzenie wysokociśnieniowe wysokiej klasy i niezawodnego mopa elektrycznego.  Jestem pewna, że będą dobrze służyć i mam nadzieję – wywoływać uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Cieszę się, że mogliśmy w ten sposób pomóc”.

Oba ośrodki prowadzone przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” posiadają spore tereny zewnętrzne – idealne do tego by zaadaptować je na ogrody dla podopiecznych. Alicja Rajs z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” podsumowała pomysł z którym wyszła firma Kärcher:

„Nasi podopieczni z pewnością będą korzystać z podarowanych przez firmę Kärcher urządzeń ogrodowych i innych. Jest to niezwykle cenna inicjatywa ze strony Karcher. Czas spędzony na pielęgnacji zieleni, zwłaszcza takimi komfortowymi, nowoczesnymi urządzeniami, jakie otrzymaliśmy, pozwala pozbyć się stresu i przynosi wiele radości, co zwłaszcza obecnie, w dobie pandemii, jest szczególnie potrzebne naszym podopiecznym”.

Firma Kärcher od początku swojego istnienia angażuje się w różnego rodzaju projekty CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu. Motto firmy brzmi: Makes the differcence (ang. Sprawiać różnicę). Firma traktuje te słowa, jak zobowiązanie, do tego by brać odpowiedzialność za dobrostan społeczności w których działa.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock