Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jak poradzić sobie w roli mamy?

Droga Mamo, już pół roku jesteś w nowej roli – roli mamy. Wyczekiwane maleństwo przyszło na świat, ale pojawiły się obawy, pytania i dylematy. Spokojnie, to całkiem normalne! Mimo że wiele kobiet już podczas ciąży przygotowuje się do bycia mamą, m.in. poprzez czytanie książek, poradników czy stosowanie się do zaleceń lekarza, w późniejszym czasie każda z nich chwilami może poczuć się niepewnie… Jak poradzić sobie z trudnościami, jak zadbać o malucha i kto w pierwszych miesiącach macierzyństwa może być wsparciem dla mamy?

Gdy w życiu kobiety pojawia się maluszek, młoda mama zapomina wtedy o całym świecie i z oddaniem poświęca się roli mamy. Dla mamy najważniejszy jest prawidłowy rozwój i szczęście jej dziecka. Właśnie dlatego szuka informacji o opiece nad dzieckiem w książkach, prasie czy na forach internetowych, gdzie chętnie słucha porad i opinii innych, bardziej doświadczonych mam.
Wsparcie innych kobiet jest dla mamy pomocne – dzięki niemu czuje się bezpiecznie i wie, że dobrze dba o swoje maleństwo. Będąc spokojną mamą, łatwiej jej też znaleźć chwilę dla siebie.

Świat do góry nogami, czyli wyzwania macierzyństwa

Po narodzinach maluszka w życiu kobiety zmienia się prawie wszystko. Im mama wcześniej zacznie przygotowywać się do nowego etapu w życiu, tym lepiej. Dzięki temu istnieje większa szansa, że będzie w stanie uniknąć zbędnego stresu. Roli mamy trzeba się nauczyć, dlatego każda kobieta powinna dać sobie trochę czasu. W razie pytań bez wahania powinna prosić o pomoc i wsparcie – zarówno lekarza, jak i bliskich, czy inne mamy. W natłoku obowiązków i zmian dotychczasowego stylu życia kobieta może chwilami czuć się osamotniona, a pojawiające się wątpliwości – co robić i jak dobrze opiekować się maleństwem – mogą tylko nasilać ten stan. A kto lepiej zrozumie takie problemy, jak nie inna mama?

Czy wiesz, że…

…aż 72% osób przed podjęciem decyzji zakupowych, korzysta z rekomendacji bliskich? U mam jest podobnie – ufają sobie i wzajemnie się wspierają. Dzielą się swoimi doświadczeniami oraz polecają sobie produkty dla dzieci.

Mamy radzą mamom

Chyba nie ma w życiu kobiety tak wyjątkowego czasu jak pierwsze miesiące macierzyństwa, a prawidłowo rozwijający się organizm dziecka to szczęście i spokój mamy. W kwestii opieki nad maleństwem kobieta oprócz rekomendacji lekarza chętnie słucha również opinii i wskazówek innych mam. To często daje jej poczucie bezpieczeństwa, pewność, że robi i daje dziecku to, co sprawdzone. Rozmowy między mamami dają siłę i olbrzymie wsparcie. Mama chętnie przyjmuje wszelkie wskazówki i porady – chcąc jak najlepiej dla swojego dziecka, zanim podejmie ważną decyzję, związaną z maluchem, bierze pod uwagę naprawdę wiele czynników. Mama ufa innej mamie, ponieważ na co dzień obie zmagają się z tymi samymi dylematami, a opinie innych kobiet są wiarygodne, bo inna mama również doskonale wie, co oznacza troska o dziecko. Rekomendacje lekarzy i zalecenia ekspertów brzmią tak samo: najwłaściwszym sposobem żywienia dziecka jest karmienie piersią. Mleko mamy to najlepszy pokarm, który wspiera jego prawidłowy rozwój. Dieta maluszka ma także duży wpływ na jego samopoczucie – jeśli jest radosny, to mama jest spokojna, że dobrze dba o swoje dziecko.

Ale co powinna zrobić kobieta, która z uzasadnionych powodów nie może karmić piersią? Bebiko 2 to marka ciesząca się największą grupą ambasadorek, pozytywne opinie kobiet na temat mleka Bebiko 2 NutriFlor+ sprawiły, że marka może się pochwalić największym zaufaniem wśród polskich mam.

Twoje potrzeby są tak samo ważne!

Bliscy zdają sobie sprawę, że szczęśliwa mama to radosny maluch. Zarówno psychologowie, jak i doświadczone mamy zachęcają, by po urodzeniu dziecka kobiety zwracały uwagę też na siebie. Nie zawsze maluszek musi mieć wysprzątany pokój czy wiele kolorowych zabawek – woli mieć uśmiechniętą mamę!

Klika wskazówek dla każdej mamy, aby mogła znaleźć chwilę dla siebie:

Karmienie malucha – to wyjątkowa chwila dla mamy i dziecka, ale też idealny czas na wypoczynek kobiety. Delektuj się tym momentem, wykorzystaj ten czas na czytanie książki lub ulubionego czasopisma.

Lista priorytetów – maluch nieustannie potrzebuje uwagi mamy, dlatego kobieta nie jest w stanie zrobić miliona rzeczy w ciągu dnia. Przygotuj krótką listę realnych i najważniejszych zadań do wykonania – jeśli czegoś nie da się zrobić, jutro też jest dzień.

Zróbcie to razem – dla umacniania więzi możesz nosić maluszka w chuście, dzięki czemu będziesz go miała blisko siebie. Ma to też dodatkowe plusy – na spacerze łatwiej będzie gdzieś się dostać, a w domu będziesz mogła swobodnie z maluszkiem np. posprzątać mieszkanie.

Pozwól sobie pomóc – partner lub babcia doskonale zajmą się dzieckiem – mogą je przewijać i bawić się z nim, a Ty w tym czasie możesz zająć się sobą – weź prysznic czy zjedz ciepły posiłek.

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz jest rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.a

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO