Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Co warto wiedzieć o fotografii dziecięcej

Pakiet pięknych zdjęć to rewelacyjna pamiątka. Profesjonalne, rodzinne, wybitne. Nie ma nic przyjemniejszego niż widok cudownie złapanych wspomnień w kadrze – dobrych technicznie, fajnie wystylizowanych, jakościowo bez zarzutu, idealnych!

Wybór fotografa jest tu kluczowy. Warto wybrać team fotograficzny, aby sam mistrz skupiał się na robieniu ujęć, a stylista odpowiadał za stworzenie dogodnego kadru, zajął się wyglądem dzieci i rodziców. Koniecznością jest przejrzenie portfolio, aby odnaleźć styl odpowiadający własnemu gustowi. Jedni będą kochać dzieciaki przebrane za zwierzątka na kolorowym, winylowym tle, podczas gdy dla innych będzie liczyć się uniwersalizm, kolory ziemi, różnorodność ujęć.

Sesje noworodkowe

Ostatnio bardzo modne, ale także najbardziej wyjątkowe. Pierwsze tygodnie życia dziecka uciekają najszybciej. Łatwo się je także zapomina, bardzo się za nimi tęskni. Dzidziuś w tym okresie jest bardzo plastyczny. Jego ciało układa się zupełnie naturalnie w pięknych pozach, kadry bywają prawdziwie zachwycające. Sesje wykonuje się do 2, max. 3 tygodnia. To rewelacyjna pamiątka rodziców, ale także dziecka. Warto zatem pamiętać o ponadczasowości i minimalizmie. Ten mały model będzie kiedyś dużym człowiekiem i zapewne nie chciałby być zażenowany. Czy zatem przebieranie noworodków za dżdżownice i ślimaki będzie odpowiednie? Należy zapewne rozważyć jaki kierunek stylizacji byłby najlepszy, oddać się w ręce profesjonalistów. Niewielkie kosze mieszczące noworodka czy dłonie taty będą podkreślać jego malutkie gabaryty, a ponadczasowe kolory nigdy nie będą burzyć wystroju mieszkania, kiedy zdjęcie ozdobi ściany.

Noworodkowe kadry zawsze zawierają ujęcie z mamą lub dwojgiem rodziców, jeśli istnieje rodzeństwo, także i wspólne zdjęcia dzieci. Sesje wykonuje się w domu maleństwa lub zaprasza się w odpowiednio ciepłe wnętrza. W upalne lato warto wykorzystać plenery. To trudna sesja – czas trwania podyktowany jest snem i potrzebami noworodka. Osoby pracujące przy takiej produkcji muszą mieć ogromną cierpliwość, miłość do dzieci i przeszkolenie od położnej w kwestii bezpieczeństwa przy ułożeniu maluszków. Warto to sprawdzić.

Sesje rodzinne

To najlepsza opcja dla rodziny. Szczególnie cenne i najbardziej „ramkowe”. Te najpiękniejsze zazwyczaj osiąga się w plenerach lub przy dziennym świetle – idealnie naturalne! Jeśli jednak preferujemy warunki studyjne (lub zaproszenie fotografa do swojego domu) to znowu warto zastanowić się nad możliwie minimalistyczną wersją ujęć rodzinnych. Przesadzone tła winylowe mogą zaburzyć nieco efekt. Lepiej postawić na kilka wersji stylizacji niż przesadnie bogate scenografie… Radość, nostalgia, interakcja, miłość, emocje, zabawa, czułość – cudownie jest oddać się w ręce profesjonalistów i złapać najlepsze rodzinne kadry. Sesje rodzinne generują nieco większe koszty – potrzeby kilku stylizacji, ilości ujęć, obróbki, a także makijaż mamy (profesjonalny wizaż) zazwyczaj oscyluje w granicach 700-1500 zł przy klasycznej rodzinnej sesji na około 30-50 zdjęć w pakiecie.

Sesje dzieci

Dzieci rosną szybko i zmieniają się stale. Tak samo ulegają przemianom ich pasje i ulubione aktywności. Świetnie jest korzystać z profesjonalnych sesji cyklicznie, aby móc łapać te chwile, które w przyszłości staną się świadectwem ich dzieciństwa. Fajną zabawą jest sytuacja, w której poddajemy maluchy różnorodnym stylizacjom, pozwalamy się przemieniać na sesji. Jeśli pozwolimy stylistom trochę poszaleć z naszą pociechą to może okazać się, że dodatkowo budujemy pewność siebie i rozwijamy kreatywność dziecka. Ahoj przygodo! Niech żyje naturalny urok maluchów! Sesja dziecka może być składową rodzinnej sesji zdjęciowej lub być zupełnie osobną opcją. Może być to także sesja rodzeństwa. Stąd ogromna różnorodność cen sesji.

Kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę

Uwaga na zbyt niskie ceny sesji!
Można to porównać z rękodziełem. Jeśli ktoś wkłada ogrom serca i zaangażowania w produkt lub usługę oznacza to, że nakład pracy jest duży. Przygotowanie, koordynacja sesji, wizaż, stylizacja i wypożyczanie lub zakup akcesoriów, a potem profesjonalna obróbka i praca grafika to tylko składowa jednej sesji. Backstage jest jeszcze szerszy – to tworzenie marki, działalność niosąca za sobą koszty, udział w warsztatach i kursach, stały rozwój.

Dobrze jest także zwrócić uwagę, aby fotograf nie pracował całkiem sam. Polecamy fotografów z asystentem lub profesjonalne marki fotograficzne, które działają kompleksowo i z poświęceniem! Zgłębiajmy strony i portfolio, mailujmy, porozmawiajmy, śledźmy poczynania na portalach społecznościowych. Nie oszczędzajmy przesadnie – zawsze możemy zasugerować rodzinną zrzutkę na porządną sesję niż kilka niepotrzebnych bibelotów czy piąty kocyk dla dziecka. Śledźmy uważnie fanpage fotografa, którego podziwiamy. Nieraz poszukuje się modeli z konkretnymi parametrami do sesji bezpłatnie. Nierzadko też wykonuje się cykliczne mini-sesje za znacznie mniejsze kwoty (np. tematyczne: świąteczne, pożegnanie lata, na Dzień Matki itp.). Czujność wskazana, a można zaoszczędzić i zyskać pełnowartościową, profesjonalną usługę.

Autor: Ula Czarska, www.maybebaby.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO