Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Arnika górska – twoja najlepsza przyjaciółka

Ból mięśni po wyprawie rowerowej lub ćwiczeniach nie pozwala Ci normalnie funkcjonować? A może jesteś mamą i Twoje dziecko co chwilę wraca z rozbitymi kolanami? Jak pomóc sobie z nieestetycznymi siniakami, obrzękami, które w okresie letnim częściej pojawiają się na naszym ciele?

Z pomocą przychodzi Arnika górska (łac. Arnica montana) – niewielka roślina, charakteryzująca się ładnym, podobnym do stokrotki kwiatem o żywej, żółtopomarańczowej barwie. Arnica montana mimo niepozornego wyglądu jest jedną z najcenniejszych i najlepiej przebadanych roślin leczniczych. Od starożytności ekstraktami z Arniki górskiej leczono trudno gojące się rany, stłuczenia czy żylaki.

Naukowcy badający jej składniki biologicznie odkryli, że jest wyjątkowo bogata w substancje lecznicze m.in. działające antyoksydacyjnie flawonoidy, olejki eteryczne o właściwościach antyseptycznych i laktony seskwiterpenowe o wyjątkowo silnym działaniu przeciwzapalnym. To dzięki nim ekstrakty z Arniki górskiej działają jak najlepszy gojący lek. Wzmacniają ścianki naczyń włosowatych, przyspieszają wchłanianie się siniaków, krwiaków i zapobiegają tworzeniu się skrzepów żylnych.

W tradycyjnym lecznictwie Arnika górska jest stosowana tylko zewnętrznie, w postaci płynnych wyciągów, z których przygotowuje się okłady, jednak zdecydowanie wygodniejsza w użyciu jest forma żelu, zawierającego wyciąg ze świeżej rośliny Arniki górskiej.

Leki i preparaty z tą niezwykłą rośliną to najlepsza pomoc przy różnego rodzaju stłuczeniach i urazach.

Zapomnij więc o siniakach i bólu, reaguj szybko!

Pamiętaj o żelu ze świeżą Arniką górską podczas każdej podróży, szczególnie tej z najmłodszymi!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock