Na stronie dobra-mama.pl mogą występować wpisy o charakterze reklamowym.

Jak trampolina wpływa na kondycję twoich dzieci?

Nie wiesz, jak zmotywować Twoje dzieci do ćwiczeń? Trampolina ogrodowa może być ku temu świetną metodą. Frajda płynąca ze skakania zapewni maluchom nie tylko radość, ale też dobrze poprawi ich kondycję oraz pomoże tym dzieciom, które mają zaburzenia koordynacji.

Jaka trampolina ogrodu?

Trampoliny ogrodowe w większości przypadków mają okrągły kształt. Wybieramy więc ich średnicę, która może być bardzo różna. Przeciętnie to od około dwóch do pięciu metrów. Większe są rzecz jasna droższe, choć te różnice w cenie nie zawsze są diametralne. Czy jednak potrzebujemy dużych rozmiarów? Nie zawsze. Bardzo często trampolina ogrodowa mała to wręcz lepszy wybór z powodów bezpieczeństwa, a jeśli to jest to, czego szukasz, odwiedź sklep internetowy Dollo.pl.

Trampoliny ogrodowe dla dzieci a bezpieczeństwo

Skakanie na trampolinie ogrodowej to dość gwałtowna czynność, która przy nieodpowiednim użytkowaniu tego urządzenia może doprowadzić do wypadków. Najczęściej jednak mają one miejsce, gdy korzysta z niego więcej niż jedna osoba. Według norweskiego badania z 2006 roku 74% wypadków zdarzyło się, gdy z trampoliny ogrodowej z siatką korzystały ponad dwie osoby (często ta liczba wynosiła nawet ponad 9 osób!). Według tego samego badania najczęściej zdarzały się złamania kości oraz uszkodzenia więzadeł. Dlatego korzystajmy z tej dobrej zabawy odpowiedzialnie!

Warto korzystać z trampoliny

Każdy sport niesie ze sobą ryzyko kontuzji i trampolina nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Zalety z użytkowania jej są jednak znacznie większe. W przypadku osób z nadwagą mogą doprowadzić do zmniejszenia się masy ciała. Jeśli nasze dziecko ma zaburzenia koordynacji korzystanie z trampoliny ogrodowej także może być w tym przypadku pomocne. Dobrze sprawdzają się również jako element terapii dla osób niepełnosprawnych umysłowo. Nie wiesz, jak zacząć korzystać z trampoliny? W sieci znajdziesz dużo propozycji ćwiczeń.

Trampolina duża ogrodowa z siatką

Jeśli wiemy, że z naszego urządzenia będzie mimo wszystko korzystać większa ilość osób warto zainwestować w trampolinę dużą ogrodową z siatką. Pamiętajmy jednak, aby nie przekraczać ilości osób zalecanej przez producenta. Tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz dopilnować, by nasze urządzenie nie zepsuło się zbyt szybko. Siatka otaczająca trampolinę będzie zaś dodatkowym zabezpieczeniem, chociaż jeśli będziemy chcieli wykonywać na niej np. bardziej skomplikowane akrobacje, będziemy musieli ją ściągnąć.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny ogrodowej małej?

Przede wszystkim musimy sprawdzić solidność jej wykonania. Aby korzystanie było bezpieczne stelaż naszej trampoliny ogrodowej, musi być mocny i solidny. Podobnie jest ze sprężynami, które powinny być stabilnie przytwierdzone do całej konstrukcji. Nie zapominajmy również o osłonkach na nie, które znacznie zmniejszają ryzyko urazów i chronią przedmiot przed warunkami atmosferycznymi. Trampolina ogrodowa dla dzieci powinna także koniecznie zawierać drabinkę, dzięki której maluchy będą mogły bezpiecznie wspiąć się na górę.

Jaką siatkę powinniśmy wybrać?

Trampoliny ogrodowe mają standardowo dwa rodzaje siatek. Zewnętrzna zabezpiecza przed wypadnięciem z niej i nie ogranicza przestrzeni. Wewnętrzna jest jednak bezpieczniejsza. Osłania ona sprężyny. Nadepnięcie na nie może być zaś nie tylko nieprzyjemne, ale też potencjalnie niebezpieczne, zwłaszcza jeśli nie posiadamy na nią osłony. Dlatego, jeśli kupujemy trampolinę ogrodową dla dzieci lepiej zainwestować w model z tym drugim rodzajem siatki. Jeśli jednak decydujemy się na zewnętrzny rodzaj, pamiętajmy, aby zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie sprężyn.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając blokadę reklam.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock